IMDb: Десетте најдобри филмови во 2019

IMDb ја објави листата на најдобри филмови за 2019 година, а според мислењето на филмските обожаватели, „Joker“ се наоѓа на првото место.

Со заработка од милијарда долари неверојатниот „Joker“ се најде на врвот на листата со што стана 44. филм кој оствари заработка од девет цифри.

На втората позиција е „Once Upon A Time In Hollywood“ во режија на Квентин Тарантино.

„Endgame“ е на третата позиција, додека по него следува „Captain Marvel“. Бри Ларсон се појавува во двата претходно споменати филмови и тоа е голем успех за неа.

На петтата позиција е „IT: Chapter 2“, додека на шестото место е „Lion King“. Седмото место му припаѓа на „Spiderman: Far From Home“.

На последните три места се „Alita: Battle Angel“, „Aladdin“ и „US“.

реклама

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Во Санџак осамна албанско знаме, интервенираше српската војска

Read more

Пограничен инцидент во Охридско Езеро со глисер со албански ознаки

Read more

За јавните личности и приватните газиња

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Ева Лонгорија има 45 години и изгледа неверојатно

Read more

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Read more

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Ева Лонгорија има 45 години и изгледа неверојатно

Читај повеќе
  • play_arrow

Руски рапер пронајден исечен на парчиња во замрзнувач

Читај повеќе

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Star Trek: Discovery“ продолжува наесен

Читај повеќе

Дуа Липа најави нов сингл со Мадона и Миси Елиот

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлер за воениот филм „The Resistance Fighter“

Читај повеќе
  • play_arrow

Документарци кои совршено го отсликуваат светот во кој живееме

Читај повеќе