Истражување: Луѓето со ова занимање се најдобри во секс

Британско истражување на компанија за секс играчки откри дека луѓето со одредено занимање имаат најбогат сексуален живот.

Барем во Англија, земјоделците и фармерите важат за најдобри во секс. Во анкетата, оваа група доминирала далеку на првото место, а 33% од фармерите изјавиле дека имаат секс барем еднаш во денот.

На второто место се архитектите, со 21%, додека на трето место со 17% се фризерите. На четврто место се експертите за маркетинг, а на петто правниците и наставниците.

Научниците во ова истражување открија уште нешто интересно. Новинарите просечно имаат секс еднаш месечно, а најтешки за задоволување во кревет се правниците.

Исто така, 27% од анкетираните правници глумат оргазам.

Тагови
реклама

Хороскопски знаци на кои постојано им е потребно внимание

Read more

Србин уапсен во Грција, Хрватска го бара за воени злосторства

Read more

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Read more

Македонија или Див Запад: „Жолта минута“ на Арбер Адеми од ДУИ

Read more

Љубов и секс

Често имате еротски соништа, што може тоа да значи?

Read more

Секс на плажа: Што треба да знаете за да одбегнете катастрофа?

Read more

Научниците открија колку всушност трае добриот секс

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

15 најопасни аеродроми во светот

Читај повеќе

Како да го ублажите чешањето по каснување од комарец?

Читај повеќе

Instagram модел: Хејли Мексвилд

Читај повеќе

Не е само алкохолот: Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Читај повеќе

Банана торта без брашно, шеќер и млеко

Читај повеќе

Што се висцерални масти и кога се опасни по здравјето?

Читај повеќе
  • play_arrow

Согорете многу калории за кратко време: Правете ги овие вежби секој ден

Читај повеќе

Често имате еротски соништа, што може тоа да значи?

Читај повеќе

Хороскопски знаци на кои постојано им е потребно внимание

Читај повеќе