Истражување: Ниту карантин во текот на пандемија не спречува неверство

Можеби на прв поглед звучи невозможна идејата за изневерување во текот на одреден карантин и рестриктивни мерки, но најново истражување покажа дека ниту оваа ситуација не ги спречи луѓето да изневеруваат.

Интернет страницата Dating.com спроведе анкета на 2.000 испитаници кои требаше да одговорат на прашањето дали биле изневерени од март до денес. Резултатот е изненадување за сите, дури 55 проценти одговориле потврдно. Од нив, 45 проценти од изневерените се жени и само 15 проценти мажи.

Причините за неверство не се баш некое изненадување, една третина рекле дека се изневерени бидејќи партнерот повторно се зближил со поранешната партнерка, а 20 проценти рекле дека истата работа се случила со некоја нова личност.

Марија Саливан од dating.com вели дека карантинот бил одличен тест за сите парови, некои го подобриле и зацврстиле односот подобро запознавајќи се еден со друг, а други сфатиле дека едноставно не им е судено да бидат заедно.

Истражувањата покажаа дека многумина се свртиле токму кон апликациите и страниците за запознавање луѓе во текот на овој тежок период, пренесе Insider.

реклама

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Во Србија се урна воен авион, пилотот загина

Read more

Трудница го спаси сопругот од напад на ајкула

Read more

Живот

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Одложен традиционалниот карневал во Рио де Жанеиро

Read more

Кои се најпаметните градови во светот?

Read more

Три најсебични хороскопски знаци

Read more

Магазин

Трудница го спаси сопругот од напад на ајкула

Читај повеќе
  • play_arrow

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Читај повеќе

Одложен традиционалниот карневал во Рио де Жанеиро

Читај повеќе

Секс-пози за кои луѓето повеќе зборуваат, отколку што ги практикуваат

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Чоколадни мафини со крем и парчиња чоколадо

Читај повеќе

Кои се најпаметните градови во светот?

Читај повеќе

Еко-концепт: Облакодер дизајниран да го впива загадувањето од воздухот

Читај повеќе
  • play_arrow

5 чекори за здрав живот на доктор Ентони Балдузи

Читај повеќе

Три најсебични хороскопски знаци

Читај повеќе