Музика

Песните на Балашевиќ влегоа во српските учебници за музичка култура

Три песни од познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ ќе влезат во српските учебници за музичка култура на издавачката куќа „Клет“.
Read more

Почина пејачот Кичо Слабинац

Хрватската музичка легенда, Крунослав Кичо Слабинац, пејач, гитарист, композитор и аранжер, почина денеска на 76-годишна возраст.
Read more
Ќе се објават досега невидени снимки од починатата Витни Хјустон

Ќе се објават досега невидени снимки од починатата Витни Хјустон

Најновиот документарен филм на со Оскар наградениот режисер Кевин Мекдоналд, повторно, и сосема заслужено, ќе го актуализира животот и успехот на славната пејачка Витни Хјустон, која почина на 11 февруари 2012 година.
Read more
Нов сингл на Тејлор Свифт, ќе биде ли поуспешен од претходниот?

Нов сингл на Тејлор Свифт, ќе биде ли поуспешен од претходниот?

Популарната американска пејачка Тејлор Свифт синоќа ја објави својата нова песна под назив „...Ready For It?“, која веднаш предизвика бура од коментари на социјалните мрежи.
Read more
Погледнете го македонскиот хип хоп документарец „Сложувалка”
play_arrow

Погледнете го македонскиот хип хоп документарец „Сложувалка”

 „Сложувалка” е македонски документарен хип хоп филм во реализација на неформалната организација Хип Хоп Македонија.
Read more
реклама

Бон Џови и покрај богатството пет дена неделно мие садови во ресторан

Read more

Русите објавија снимка од протерувањето на британскиот разурнувач

Read more

Најчестите грешки на возачите за време на летниот одмор

Read more

Џон Мекафи, творецот на антивирусната програма, пронајден мртов во затвор

Read more