Како Александра го извлече Кијану Ривс од „неговиот мрак“?

Блиски луѓе на актерот Кијану Ривс велат дека неговата девојка Александра Грант не само што „му го украде срцето“, туку и „го извлече од неговиот мрак“.

Популарниот и обожаван актер ретко ја покажувал неговата приватна емотивна страна во јавност во текот на неговата 35-годишна кариера.

Минатиот викенд конечно се појави на настан со девојката и ја држеше за рака – Ривс (55) дојде на свеченоста LACMA Art + Film Gala Presented By Gucci во Лос Анџелес со уметницата Александра Грант (46).

Симпатични и ненападни, двајцата срамежливо позираа за фотографите на кои не им се веруваше дека ја имаат приликата да го фотографираат Ривс официјално во двојка.

Кијану и Александра се познаваат од 2011 година, кога соработуваа на двете книги поезија на актерот за кои таа ги направи илустрациите – „Ode to Happiness“ и „Shadows“.

Двајцата исто така работеа на проектот X Artists’ Books во 2017 година.

Заедничкото појавување на црвениот тепих ги потврди гласините дека Кијану официјално има девојка, откако минатиот месец беа видени како влегуваат во суши бар во Западен Холивуд фатени под рака.

Актерот претходно бил поврзуван со Аманда де Каденет, Сандра Булок, Клер Форлани и Софија Копола, но никогаш јавно не се произнесе по прашањето дали е во врска.

Сега неговите блиски луѓе велат дека е „многу среќен“ со Александра која му помогнала да ја преболи загубата на поранешната девојка Џенифер Сајм и нивната ќерка.

Во 90-тите Кијану се забавуваше со Сајм. Двојката доживеа тешка траума – нивната ќерка Ава беше мртвородена еден месец порано од терминот.

Оваа траума беше премногу тешка за Сајм и во 2001 година таа удри со нејзиниот Jeep Grand Cherokee во паркирани автомобили и почина на самото место. Имаше само 28 години.

Токму Александра била таа која успеала после долго време да го убеди Кијану да разговара за неговите емоции и да се соочи со минатото.

„Многу долго време беше во неговиот мрак, но позитивниот став на Александра и нејзината поддршка играа огромна улога во тоа како тој си го смени животот од корен“, вели пријател на актерот.

реклама

Бон Џови и покрај богатството пет дена неделно мие садови во ресторан

Read more

Русите објавија снимка од протерувањето на британскиот разурнувач

Read more

Најчестите грешки на возачите за време на летниот одмор

Read more

Џон Мекафи, творецот на антивирусната програма, пронајден мртов во затвор

Read more

Филм & ТВ

Disney ја одбра новата Снежана, луѓето одушевени

Read more

И Стивен Спилберг премина на Netflix

Read more

Погледнете го трејлерот за новиот трилер „How I Became a Superhero“

Read more

Среќен роденден, Мерил Стрип

Read more
 

Сцена

Disney ја одбра новата Снежана, луѓето одушевени

Читај повеќе

И Стивен Спилберг премина на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот трилер „How I Became a Superhero“

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Мерил Стрип

Читај повеќе
  • filter

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Никој не го препозна Брендан Фрејзер

Читај повеќе

Светот кој требаше да се спасува и зошто го сакавме Терминатор

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Hitman’s Wife’s Bodyguard“ лесно го освои бокс-офисот

Читај повеќе