Како е создаден младиот Вил Смит во „Gemini Man“?

Во новиот филм на Анг Ли, главниот актер Вил Смит, со помош на технологијата, ќе биде во конфликт со неговата помлада верзија. Тој го толкува ликот на елитниот убиец Хенри Броган, кој ќе биде прогонуван од млад оперативец кој може да го предвиди секој негов чекор.

Како што Хенри набргу ќе открие, тој млад оперативец е токму самиот тој, но на возраст од 23 години. Ова е дел од дејството во акциониот филм „Gemini Man“ чија премиера е закажана за 11 октомври. За да биде конфликтот поубедлив режисерот Ли не сакал да ангажира актер кој личи на Вил Смит, туку на истиот актер му ги додели двете улоги. Втората е овозможена со мајстори за специјални ефекти.

реклама

Филм & ТВ

Два македонски филма на Репертоарот на Кино Милениум

Read more

„The White Tiger“ - новата серија на Netflix со Пријанка Чопра

Read more

„Narcos“ се враќа со трета сезона, но без Диего Луна

Read more

Објавен трејлерот за „Dreamland“ - новиот трилер со Марго Роби

Read more

Нови видеа

play_arrow

Подемот и падот на Ден Билзеријан – Кралот на Instagram

Read more
play_arrow

Нов Гинисов рекорд за најголема фонтана

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „The Midnight Sky“ со Џорџ Клуни во главната улога

Read more
play_arrow

10 најстрашни сцени од серии на Netflix

Read more
play_arrow

Тренинг за целото тело: Согорете 200 калории за 10 минути

Read more
play_arrow

Десетте најголеми црни дупки откриени досега

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Mean Girls“

Read more
play_arrow

Што има во внатрешноста на iPhone 12?

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за новата комедија „The Very Excellent Mr. Dundee“

Read more
play_arrow

10-минутни утрински вежби за целото тело

Read more
play_arrow

Протест во Берлин против заострените рестриктивни мерки поради епидемијата на COVID-19

Read more
play_arrow

Што има во внатрешноста на полначот на iPhone 12?

Read more