Како се случуваат три црвени картони за една минута?

Неверојатна сцена видоа гледачите на натпреварот од аргентинското првенство помеѓу Бока Жуниорс и Велес Сарсфилд.

Кога Бока беше во водство на култниот „Ла Бомбонера“ во 89. минута кога сите фудбалери на двата тима физички се пресметаа на теренот, а судијата Патрисио Лустау покажа дури три црвени картони во една минута.

Сè започна од Франсиско Ортега од Велес кој го удри Луис Адивикнула. Еден од најбрзите фудбалери на светот му ја одзеде топката на левиот бек на Велес, а тоа не му се допадна на Ортега, па со две нозе одзади го собори Перуанецот.

Судијата веднаш му покажа црвен картон на Ортега, по што настана хаос на теренот.

Во конфликтот се вклучија сите играчи, а Лустау целата ситуација ја следеше од страна.

Откако играчите беа разделени, Лустау им покажа црвени картони на уште двајца играчи, Луис Васкес од Бока и Валентино Гомес од Велес.

Единствениот гол за лидерот на табелата го постигна Гонсало Моралес во 79. минута од натпреварот.

URL
реклама

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Фудбал

Вонредно коло кај прволигашите: Нов пораз за Вардар, Тиквеш убедлив

Read more

Ново правило во фудбалот: Се воведува портокалов картон, ќе го покажува четвртиот судија

Read more

Норвешкото чудо сруши уште еден ЛШ рекорд

Read more

Пеналот за ПСЖ го разгневи фудбалскиот свет, легендите револтирани

Read more
 

Спорт

Македонија наредната сезона нема да има тим во Лигата на шампиони на ЕХФ

Читај повеќе

Вечерва во Скандинавија почнува женскиот Мундијал

Читај повеќе

Вонредно коло кај прволигашите: Нов пораз за Вардар, Тиквеш убедлив

Читај повеќе

Ново правило во фудбалот: Се воведува портокалов картон, ќе го покажува четвртиот судија

Читај повеќе

Норвешкото чудо сруши уште еден ЛШ рекорд

Читај повеќе

Пеналот за ПСЖ го разгневи фудбалскиот свет, легендите револтирани

Читај повеќе

Баерн за Вирц ќе го урне клупскиот рекорд

Читај повеќе
  • play_arrow

Капело: Головите на Јуве - Интер ја уништија играта

Читај повеќе

Верстапен прекрши непишано правило, не ги честеше колегите вечера

Читај повеќе