Какви тренинзи нема да ви помогнат во слабеењето?

А.С.
/ 20.01.2023 / 15:45

Ако допрва ја почнувате борбата со килограмите и сакате да ги отстраните насобраните масни наслаги, внимавајте кој тип на тренинг ќе го изберете за да ја постигнете саканата цел.

Тренерот на славни личности Харли Пастернак вели дека најважно е да работите според програма што е конкретно подготвена за вашите потреби, но и да немате услови за работа со личен тренер или по специјална програма, тој советува дека со јога и пилатес сигурно нема да ги стопите масните наслаги.

Пастернак вели дека го нервира тоа што се популаризираат овие два вида на вежбање за секаква намена, вклучувајќи го и слабеењето.

„Секако дека овие тренинзи имаат своја предност, како дефинирање, зголемување на силата, подобрување на тонусот и флексибилноста, но ништо од тоа нема да биде доволно за слабеење“, вели тој.

Пастернак препорачува активно одење, трчање, малку кардио и лесни вежби со тегови и според него, резултатите нема да изостанат.

Тој нагласува дека не треба целосно да се откажете од јога и пилатес, но тие да бидат дел од неделната програма во комбинација со поинтензивни тренинзи.

реклама

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more

Прашање за ракија на британскиот „Милионер“ што само мама знае да го одговори

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more

Фит

Најчестите грешки што ги правиме кога вежбаме

Read more

Дали мора да се истегнете пред тренинг?

Read more

Најдобри зеленчуци за слабеење кои може да се комбинираат со многу јадења

Read more

Вежбајте секој ден во исто време за максимални резултати

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Водителка покажа среден прст во живо

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пита со компири и пилешко

Читај повеќе

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Читај повеќе

Во кои хороскопски знаци се раѓаат најголемите манипулатори?

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто жените се подобри во мултитаскинг?

Читај повеќе
15 идеи како сами да направите новогодишни украси

15 идеи како сами да направите новогодишни украси

Читај повеќе

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Читај повеќе

Најчестите грешки што ги правиме кога вежбаме

Читај повеќе
  • play_arrow

Прашање за ракија на британскиот „Милионер“ што само мама знае да го одговори

Читај повеќе