Какви тренинзи нема да ви помогнат во слабеењето?

А.С.
/ 20.01.2023 / 15:45

Ако допрва ја почнувате борбата со килограмите и сакате да ги отстраните насобраните масни наслаги, внимавајте кој тип на тренинг ќе го изберете за да ја постигнете саканата цел.

Тренерот на славни личности Харли Пастернак вели дека најважно е да работите според програма што е конкретно подготвена за вашите потреби, но и да немате услови за работа со личен тренер или по специјална програма, тој советува дека со јога и пилатес сигурно нема да ги стопите масните наслаги.

Пастернак вели дека го нервира тоа што се популаризираат овие два вида на вежбање за секаква намена, вклучувајќи го и слабеењето.

„Секако дека овие тренинзи имаат своја предност, како дефинирање, зголемување на силата, подобрување на тонусот и флексибилноста, но ништо од тоа нема да биде доволно за слабеење“, вели тој.

Пастернак препорачува активно одење, трчање, малку кардио и лесни вежби со тегови и според него, резултатите нема да изостанат.

Тој нагласува дека не треба целосно да се откажете од јога и пилатес, но тие да бидат дел од неделната програма во комбинација со поинтензивни тренинзи.

реклама

Фит

Зошто сѐ ве боли два дена после вежбање?

Read more

Навистина се слабее пет килограми со пешачење секој ден цел месец

Read more

Какви тренинзи нема да ви помогнат во слабеењето?

Read more

Стопете 500 калории со 30 минути вежбање во домашни услови

Read more
 

Магазин

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Читај повеќе

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Читај повеќе
  • filter

Фенг шуи цвеќиња кои носат хармонија во домот

Читај повеќе

Необична луксузна вила во Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Ирец учи хрватски за да се разбере со песот

Читај повеќе

Зошто велиме дека на гости не се оди со празни раце?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Несреќен уличен крадец: Ограбил жена па налетал на ММА борач

Читај повеќе
  • play_arrow

Карамелизирано бело месо во слатко-кисел сос од пиво

Читај повеќе