Kardian е новиот теренец на Renault кој Европејците нема да можат да го купат

Renault во својата понуда го вклучи и новиот SUV наречен Kardian, но тој нема да се продава на европскиот пазар.

Повеќето автомобили, од „скромниот“ Mini до неверојатниот Porsche 911 Turbo, се продаваат во речиси иста форма низ целиот свет, но некои производители ги „кројат“ своите модели според регионите во кои ги продаваат. Меѓународните пазари, кои ги исклучуваат Европа и Северна Америка, генерално се фокусирани на буџетот, што може да значи дека купувачите добиваат возила од втор ред. Сепак, новиот SUV на Renault од B сегментот наречен Kardian изгледа доволно „кул“ за да се натпреварува со најдобрите во Европа, но нема да се продава на Стариот континент.

Купувачите во Јужна Америка ќе имаат можност први да го купат, а потоа ќе оди на други меѓународни пазари. Ова е првиот автомобил на Renault што е изграден на новата модуларна платформа, која може да се користи за сѐ, од мали теренци до пикапи.

ФОТО ГАЛЕРИЈА

Kardian е долг 4.119 мм, додека меѓуоскиното растојание е 2.604 мм, што значи дека е малку помал од европскиот Captur, но има слична линија на струг и поделен C столб. Дизајнот се разликува околу носот, Captur има конвенционални фарови со дневни светла во облик на канџи околу нив, додека Kardian добива поделени фарови и поголема, квадратна предна табла што му дава поголем „мачо“ изглед. Исто така, Kardian ветува дека ќе биде попрактичен благодарение на големите багажници на покривот кои можат да носат 80 кг товар, па дури и може да се откачат и да се постават попречно.

Иако изгледа поцврсто и има заштита на подвозјето, Kardian доаѓа само со погон на предните тркала. Го придвижува 1.0-литарски 3-цилиндричен турбо бензинец поврзан со автоматски менувач со двојна спојка DCT, кој развива 123 КС и 220 Nm вртежен момент.

Внатрешноста е многу слична на Sandero на Dacia, со 8-инчен инфозабавен систем, безжичен Apple CarPlay и посебна дигитална табла со инструменти. Опремен е со безбедносни системи како мониторинг на слепа точка, а има и систем за камери со повеќе прегледи. Приспособливата контрола на патувањето е достапна со автоматски систем за сопирање во итни случаи, како и помошен систем за тргнување по нагорнина.

Производството прво ќе започне во фабриката во Куричиба во Бразил, а потоа и во Казабланка, Мароко.

Тагови
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

По 14 години изградба Путин го отвори автопатот меѓу Москва и Санкт Петербург

Read more

Авто новости

Кога електричните автомобили ќе се доближат по цена до бензинците?

Read more

Audi денес го претставува A5, откриени првите детали

Read more

Хиперавтомобилот Red Bull RB17 развива повеќе од 1.200 КС

Read more

Кои се победниците и губитниците на Euro NCAP креш тестот?

Read more
 

Автомобили

Кога електричните автомобили ќе се доближат по цена до бензинците?

Читај повеќе

Audi денес го претставува A5, откриени првите детали

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Хиперавтомобилот Red Bull RB17 развива повеќе од 1.200 КС

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се победниците и губитниците на Euro NCAP креш тестот?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Топ 10 најбрзи автомобили во светот

Читај повеќе

Силен раст на глобалната продажба на електрични возила

Читај повеќе

AMG GT63 Pro е одговорот на Mercedes на Porsche 911 GT3 RS

Читај повеќе

7 најчести грешки што ги прават возачите на летно патување

Читај повеќе
  • filter

Ако се откажат од Tesla и купат Porsche, ќе добијат бонус од 4.500 долари

Читај повеќе