Касиљас до Роналдо: Само 750 голови? Можеш ти и подобро

Кристијано Роналдо со победата на Јувентус против Динамо Киев со 3:0 го постигна својот 750 гол во кариерата.

Тоа беше во петтото коло во групната фаза на Лига на шампиони, а Португалецот го постигна голот во 57. минута. По остварувањето на овој голем јубилеј, Роналдо на Twitter објави пост во кој им се заблагодари на сите тренери, соиграчи и навивачи.

Неговата објава ја споделија и некои од поранешните соиграчи, а најоригинален беше Икер Касиљас со кој Роналдо играше во Реал Мадрид од 2009 година до 2015 година.

URL

„Само 750? Можеш ти и подобро“, напиша легендарниот фудбалер.

На објавата реагираше и Тони Крос, кој напиша: „Не е лошо, господине. Не е лошо“.

URL

Пред Роналдо засега се само Пеле и Ромарио, како и Јозеф Бикан. Пеле има 767 гола, Ромарио 772 и Бикан со 805 погодоци.

URL
реклама

Фудбал

Седум клубови со платен список „полесен“ од платата на Лео Меси

Read more

Почетино: Мбапе ќе ги надмине Меси и Роналдо

Read more

Седум одлични фудбалери кои дремат на клупа сезонава

Read more

Како блесна ѕвездата на Фил Фоден?

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Седум клубови со платен список „полесен“ од платата на Лео Меси

Читај повеќе

Почетино: Мбапе ќе ги надмине Меси и Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Мерцедес го презентираше болидот за новата Ф1 сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум одлични фудбалери кои дремат на клупа сезонава

Читај повеќе
  • play_arrow

Како блесна ѕвездата на Фил Фоден?

Читај повеќе

Солскјер и Шо се спасија од казни

Читај повеќе

Легендарниот кошаркар Миленко Савовиќ почина од коронавирус

Читај повеќе
  • play_arrow

Готи: Несторовски тренира како да е дете од младинскиот тим

Читај повеќе

Јован Стојоски единствен македонски атлетичар на претстојното ЕП во сала

Читај повеќе