Казна од 400 евра за бакнеж без маски на улица во Милано

Двојка во Милано е казнета со 400 евра за непочитување на мерките за заштита од пандемијата на коронавирус.

Момчето и девојката се бакнувале на улица, откако претходно ги тргнале заштитните маски, со што ги прекршиле рестриктивните мерки воведени во Италија за заштита од COVID-19.

Тие рекле дека откако се бакнале на улица тргнале кон еден ресторан, кога одеднаш биле опколени од полицијата, пишува британски Daily Mail.

Момчето е Италијанец, а девојката е од Полска, а се свршени две и пол години. Но, иако се обиделе да им го докажат тоа на полицајците, сепак морале да платат казна затоа што имале различни адреси на живеење во документите за идентификација.

Така, откако ги идентификувале, полицајците ги казниле двајцата со 400 евра, за непочитување на задолжителните мерки за носење маски и одржување на растојание од еден метар.

Двајцата подоцна им покажале на полицајците докази со кои потврдиле дека се во долга врска и објасниле дека во моментот на бакнежот биле сами на улица, но тоа не помогнало. Казната си ја добија бидејќи според законот, тие мора да бидат регистрирани на иста адреса.

реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Осум лаги за сексот што важат само во порно филмови

Read more

Чек дис аут

Како изгледа кивањето во забавена снимка?

Read more

Вистинско пријателство: На грб ја носел неподвижната другарка до врвот на Олимп

Read more

Еднонога патка учи повторно да оди

Read more

Ова е Адам - кучето кое е алергично на луѓе

Read more

Магазин

Обожавате хорор филмови? Веројатно подобро се справувате со пандемијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа кивањето во забавена снимка?

Читај повеќе

Ана Винтур се разведува по 16 години брак

Читај повеќе

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Читај повеќе

Осум лаги за сексот што важат само во порно филмови

Читај повеќе

Нов експеримент: Оние маски кои најчесто ги носиме, најмалку штитат

Читај повеќе

Коронавирусот може да преживее на кожата до девет часа

Читај повеќе
  • filter

Вистинско пријателство: На грб ја носел неподвижната другарка до врвот на Олимп

Читај повеќе

Зелени тестенини со печурки и свински врат

Читај повеќе