Казнети 468 лица за неносење на заштитна маска

Продолжува трендот на казнување на непримерни и несовесни граѓани кои не носат заштитна маска кршејќи ги правилата донесени од Владата во однос на мерката за носење маска како превенција од ширење на коронавирусот.

Од МВР известуваат дека во текот на изминатото деноноќие, односно 21 и 22 февруари, на територијата на државава се регистрирани 468 прекршоци во однос на мерката за носење маска како превенција од ширење на коронавирусот COVID-19.

„Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со COVID-19“, апелира МВР.

Remote video URL
реклама

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Приведени осум лица по протестот за „Монструм“

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Хроника

Приведени осум лица по протестот за „Монструм“

Read more

Филипче соопшти детали за прегазениот доктор пред Клиничкиот центар во Скопје

Read more

Шеснаесетгодишник со BMW удри пешак во Скопје

Read more

Епилог за „Таргет-Тврдина“ – ќе биде објавена пресудата за нелегалното прислушување

Read more
 

Вести

СЗО: Договорите на богатите земји го загрозуваат Ковакс

Читај повеќе

Спасовски: Истрагата мора да покаже дали некој му помагал на Мијалков

Читај повеќе

Мијалков со полициска придружба спроведен во Затворот во Шутка

Читај повеќе

Приведени осум лица по протестот за „Монструм“

Читај повеќе

Не е постигнат напредок за учебниците по историја, за Гоце Делчев прашањето не било отворено

Читај повеќе

Филипче соопшти детали за прегазениот доктор пред Клиничкиот центар во Скопје

Читај повеќе

Нови 554 случаи со коронавирус, оздравени 210, починати осум пациенти

Читај повеќе

Заврши протестот за „Монструм“, повредени 7 полицајци

Читај повеќе

Филипче: 70 отсто од новите случаи се заразени со британскиот сој

Читај повеќе