Ќе се изненадите колку често жените мислат на секс

Жените тешко признаваат колку размислуваат за сексот, повеќето од нив ќе ви кажат дека тоа е нешто последното што го имаат на ум. Но, се разбира, тоа е голема лага.

Ново истражување откри дека на жените ваквите мисли им се мотаат низ глава многу почесто отколку што признаваат, поточно во просек 18 пати дневно.

Истражувањето е спроведено од интернет страницата illicit Encounters за запознавање на луѓе кои се во брак и покажа дека жените во просек за сексот размислуваат на секои 51 минута, ако се пресмета дека дневно спијат по 8 часа.

За разлика од нив, мажите размислуваат на секс во секои 28 минути.

Истото истражување откри дека 59 проценти од жените редовно фантазираат за секс со бившиот, додека истото се случува кај 49 проценти од мажите.

Тагови
реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Љубов и секс

Трите најверни хороскопски знаци

Read more

Пет работи кои секоја изневерена жена треба да ги знае за љубовницата

Read more

Знаци дека партнерот е несигурен во себе и незадоволен во врската

Read more

Кои секс трендови ќе владеат во 2021?

Read more
 

Магазин

Совети како да правите селфи фотографии како професионалец

Читај повеќе

Трите најверни хороскопски знаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Ријана со нова секси колекција на долна облека

Читај повеќе
  • play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Прошетка по снежната Битола

Читај повеќе
  • play_arrow

Најпаметниот папагал

Читај повеќе

Како вакцината против коронавирус ќе стане најмоќниот пасош во светот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Десерт за слабеење: Шест рецепти за колачиња со овес

Читај повеќе
  • play_arrow

Како би издржал човекот на секоја планета од Сончевиот Систем?

Читај повеќе