МЛС 2024

Хет-трик на телохранителот на Меси – запре 3 навивачи на еден натпревар

Макфакс/Кајгана
/ 14.04.2024 / 13:24

Лионел Меси во победата на Интер Мајами од 3:2 на гостувањето против Спортинг Канзас Сити асистираше за првиот и го постигна вториот гол.

Сепак, се чини дека неговиот телохранител Јасин Чеуко имаше повеќе работа на теренот од славниот фудбалер. Тој трипати реагираше кога фанови влегуваа на теренот за да се фотографираат со нивниот идол.

Во текот на судиското надополнување, Чеуко забележа дека некој трча кон Меси од другата страна на теренот и тргна кон него во полн спринт. Навивачот прв стигна до Аргентинецот и го прегрна, пред телохранителот да го фати натрапникот.

URL

Во претходниот дел од натпреварот, уште две момчиња истрчаа на тревникот на стадионот во Канзас Сити, каде се собраа дури 72.610 луѓе, а едното од нив беше толку брзо што Меси го прегрна пред обезбедувањето да го однесе.

URL
Тагови
реклама

Фудбал

Легендарниот Гути ѝ се отвори на Дилета Леота

Read more

Јувентус има нов тренер, двојно поевтин од Алегри

Read more

Спалети го објави списокот на Италија за ЕУРО

Read more

25 фудбалери повикани во младата репрезентација за јунските контролки

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Легендарниот Гути ѝ се отвори на Дилета Леота

Читај повеќе

Јувентус има нов тренер, двојно поевтин од Алегри

Читај повеќе

Спалети го објави списокот на Италија за ЕУРО

Читај повеќе

Швајцарија ја доби вајл-картата за ракометниот Мундијал 2025

Читај повеќе
  • filter

Возачи што најдолго чекаа на својата прва победа во Ф1

Читај повеќе

25 фудбалери повикани во младата репрезентација за јунските контролки

Читај повеќе
  • play_arrow

Клоп го разнежни подарок од навивач на Ливерпул, ќе го чува на посебно место

Читај повеќе

Протекоа пораки во кои Чеферин го навредува Перес: Тој е идиот и расист

Читај повеќе

Семејството Шумахер доби оштета за лажното интервју

Читај повеќе