Хит видео: Јутјубер покажа како изгледа просечниот ден на една балканска домаќинка

Јутјуберот и тиктокер Сеад Хрустановиќ, млад човек од Травник кој живее во Словенија, насмеа илјадници луѓе од целиот регион со своите видеа што ги објавува на интернет.

Во своите хумористични скечеви, Сеад на хумористичен начин го прикажува секојдневието во Босна и Херцеговина, а во својата прва улога, која доби повеќе од 1,5 милиони прегледи, покажа како изгледа еден „просечен ден на балканска мајка“.

„Ако веќе не знаете, Мујесира е главна улога во мојата серија на TikTok и е мајка на две деца - Амира и Сенада. Нејзиниот сопруг Хазим и најдобриот пријател Фикрет се исто така вклучени во оваа прва улога“, напиша тој покрај видеото.

Remote video URL

„Браво, момче, во морето негативни вести на интернет и телевизија, ти си светла точка која секогаш не прави да се смееме и расположиме. Јас не сум баш ваква мајка, но знам многу слични, а секако се пронајдов во неколку ситуации“, „Никого не навредува, а сите ги засмејува. Ти благодарам Сеаде“, „Секоја балканска мајка: одам да прилегнам 15 минути за да ресетирам - 'поминуваат два часа'. Ти си цар“, ги обожавам Босанците и твојот хумор“, се само дел од коментарите под видеата.

Сеад го следат повеќе од 80.000 луѓе на YouTube, а популарен е и на Instagram и на TikTok.

Тагови
реклама

Секс во бременост: Дали е безбеден за бебето и кои пози и се најудобни на жената?

Read more

Ситуации и места каде што е најлесно да се заразите со омикрон

Read more

Зеленчук што дебелее: Ако сте на диета, внимателно колку го јадете

Read more

IQ мапа: Кој е поглуп, а кој попаметен од Македонците во Европа?

Read more

Чек дис аут

Село во кое може да живеете само ако сте оперирале слепо црево

Read more

IQ мапа: Кој е поглуп, а кој попаметен од Македонците во Европа?

Read more

Зошто сонуваме?

Read more

Додека позира за селфи, луѓето се обидуваат да ѝ го спасат животот

Read more
 

Магазин

Искрен и отворен: Со овој хороскопски знак секогаш знаете на што сте

Читај повеќе

Село во кое може да живеете само ако сте оперирале слепо црево

Читај повеќе

Истражување покажа: Мажите со маска на лицето делуваат попривлечно

Читај повеќе

10 цитати за животот од Харуки Мураками

Читај повеќе

Што се случува во телото ако пиете кафе пред утринскиот тренинг?

Читај повеќе

Зеленчук што дебелее: Ако сте на диета, внимателно колку го јадете

Читај повеќе

Во 113 година од животот почина најстариот маж во светот

Читај повеќе

Рецепт на денот: Зеленчук и пршута во бешамел сос

Читај повеќе

Пет витамини и минерали важни во текот на зимските месеци

Читај повеќе