НБА

Хјустон, имаме проблем: По Вестбрук, и Харден заразен со COVID-19

Веста дека ѕвездата на Хјустон Расел Вестбрук е заразен со коронавирус вчера одекна во САД, но за кратко време навивачите на Рокетс ги затече уште една лоша вест.

Уште еден великан на НБА тимот – Џејмс Харден – исто така е позитивен на COVID-19.

Вестбрук преку социјалните мрежи соопшти дека е позитивен и најави дека ќе се приклучи на тимот најбрзо што може, повикувајќи ги фановите да се штитат од вирусот и да носат маска. Но, Харден не се огласи.

URL
View this post on Instagram

.

A post shared by Russell Westbrook (@russwest44) on

Ни Вестбрук, ни Харден не се појавија со екипата во Орландо пред неколку дена, а американските медиуми дознаа дека и Џејмс е заразен и ќе се приклучи на екипата кога ќе продолжи сезоната на 31 јули.

Хјустон се чини навистина има проблем: на последната рунда тестирања, од 322 тестирани играчи и членови на стручниот штаб и вработените, имаше само два позитивни теста и тоа на двете ѕвезди на екипата.

реклама

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Скопјанец организирал фудбалски турнир непочитувајќи ги мерките за заштита од COVID-19

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Кошарка

Формирани двојките за првото коло од НБА плејофот на Истокот

Read more

НБА: Почетокот на следната сезона можно е да се одложи за јануари

Read more

Нетс и Меџик ги обезбедија последните две места во плеј-офот на Истокот

Read more

Трагедија во Србија: Поранешен кошаркар на Црвена Ѕвезда почина на тренинг

Read more

Спорт

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Читај повеќе

Ѓоковиќ одлучи да игра на УС Опен

Читај повеќе
  • filter

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Читај повеќе

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Читај повеќе

Сити испрати понуда за Кулибали

Читај повеќе

Пирло сака да го донесе Џеко во Јувентус

Читај повеќе
  • play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Читај повеќе

Формирани двојките за првото коло од НБА плејофот на Истокот

Читај повеќе
  • play_arrow

ПСЖ за три минути стигна до полуфиналето

Читај повеќе