Холанд: Мојот спортски херој е Новак Ѓоковиќ

Макфакс/Кајгана
/ 06.02.2024 / 09:54

Напаѓачот на Манчестер Сити, Ерлинг Холанд откри дека негов омилен спортист е Новак Ѓоковиќ.

Норвежанецот во подкастот „Manchester City“ изјави дека неговиот спортски херој е првиот тенисер во светот и освојувач на 24 Грен слем титули.

Потоа објасни зошто изборот паднал на Србинот.

„Го сакам Ѓоковиќ. Мислам дека е добар. Тој е уникатен и тоа што го постигна е неверојатно. Дојде од никаде од својата земја. Јас го избрав Ѓоковиќ“, изјави норвешкото чудо од голгетер.

URL
реклама

Фудбал

Милан го потврди ангажманот на Фонсека

Read more

Неверојатен потег: Грузиец одби да игра на ЕУРО за да оди како навивач

Read more

Нема одобрение од родителите - нема да игра на Копа Америка

Read more

Македонија ќе има претставници на ЕУРО 2024: Делегат и кондициски тренер на судии

Read more
 

Спорт

Надал поради Олимпијадата го пропушта Вимблдон

Читај повеќе

Милан го потврди ангажманот на Фонсека

Читај повеќе

Неверојатен потег: Грузиец одби да игра на ЕУРО за да оди како навивач

Читај повеќе

Пелистер е меѓу 12-те клубови кои побарале вајлд карта за Лигата на шампиони

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Вест стана логото на НБА?

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон и третпат го победи Далас и дојде на чекор до рекордната титула

Читај повеќе
  • play_arrow

Титмус постави нов светски рекорд на 200 метри слободно

Читај повеќе

Нема одобрение од родителите - нема да игра на Копа Америка

Читај повеќе

Македонија ќе има претставници на ЕУРО 2024: Делегат и кондициски тренер на судии

Читај повеќе