Хороскопски непријатели: За Ракот е Скорпијата, за Лавот тоа е друг Лав

Ако гледаме од страна на тоа во кој хороскопски знак сте родени, ова се вашите „хороскопски непријатели“

Овен

Бидејќи припадниците на овој знак се тврдоглави и независни, тие не сакаат луѓе кои се силни како нив, а им делуваат непредвидливо и им создаваат вознемиреност. Затоа тие непријателот обично го наоѓаат во родените во знакот на Близнаци, со кого имаат топло-ладна врска и кој ги влече во емотивни ролеркостери.

Бик

Припадниците на овој знак во животот претпочитаат да останат на страна и да ги извршуваат своите цели, отколку отворено да им ја наметнуваат својата волја на другите, а нивниот непријател е обично некој во знакот на Лав - кој ги нервира со обидите да воспостави доминација. Биковите не сакаат да им се кажува што да прават, што доведува до несогласување и лоша „хемија“ меѓу нив.

Близнаци

Припадниците на овој знак се големи индивидуалци, познати по своите импулсивни одлуки и постапуваат во согласност со нив. Од друга страна, луѓето родени во знакот на Рак се исто така независни, но премногу емотивни и фокусирани исклучиво на себе од перспектива на Близнаците, така што некој роден во тој знак е личност со која не можат да се договорат - додека Близнаците се задеваат, Ракови се навредуваат и така во круг.

Рак

Како грижливи и сочувствителни, Ракови се оние кои сакаат слободно време, оптимизам и релаксација, што не се согласува со одликите на нивните непријатели - Скорпиите, кои тие ги доживуваат како мрачни, манипулативни, па дури и злобни типови во кои немаат доверба и ги одбегнуваат по секоја цена.

Лав

Како самоуверени луѓе кои сакаат внимание и уживаат во тоа, припадниците на овој знак наоѓаат непријатели во своите редови, во друг Лав, бидејќи тие ги доживуваат како негативна форма на себе - наметливи и напорни. Тие ги сметаат за лоши копии на себе и дека нема место за такви личности во нивниот живот.

Девица

Припадниците на овој знак се убедени во сопственото разбирање на моралот и животните правила, како и Водолиите кои само навидум имаат полиберален пристап, но всушност очекуваат секој да живее како нив. Тоа, како и фактот дека Девиците се многу аналитични и прво ја испитуваат ситуацијата пред да направат што било, додека Водолијата дејствува импулсивно и бунтовно - ги прави карактери кои воопшто не можат да се договорат.

Вага

Иако би можеле да формираат компатибилен љубовен пар, факт е дека карактерот на Вага и луѓето родени во знакот на Јарец се дијаметрално спротивни. Вагата е друштвена пеперутка наспроти потребата на Јарецот за изолација, Вагата е опуштена додека Јарецот е секогаш ограничен од сопствените правила и очекувања, и обајцата се подеднакво суетни и самобендисани - што може да доведе до непријателски однос меѓу нив.

Скорпија

Скорпиите и луѓето родени во знакот на Стрелец се прилично слични по карактер, но нивната комбинација доведува до недоверба, незадоволство и напнатост кај Скорпијата. Покрај тоа што се тврдоглави и склони кон одмазда, нивната способност да се налутат резултира со тоа што ќе останат на спротивните страни засекогаш по првиот инцидент, и покрај обидите да се зближат.

Стрелец

Припадниците на овој знак обично ги контролираат своите емоции, додека родените во знакот на Риби се најемотивни од сите знаци. Додека Стрелецот нема многу развиена самоконтрола, така што тие ќе кажат точно што мислат, колку и да звучи сурово, Рибите ќе полудат поради ваквата тактичност и себичност, па затоа нема да бидат на истата „бранова должина“.

Јарец

Како луѓе со големи обврски, цели и практичност, припадниците на овој знак најмногу ќе ги нервира ноншалантноста на Вагата и нивната неконкретна перспектива – луѓето во овој знак им изгледаат како дете кое не знае што сака или како да го постигне тоа, па залудно се труди и ги привлекува другите во непродуктивни размислувања. Она што најмногу им пречи е нивната неодлучност - Јарецот би сакал да ја „раздрма“ Вагата и да ѝ рече: Одлучи се веќе еднаш!

Водолија

Иновативните и неконвенционалните припадници на овој знак најмногу ги нервираат луѓето кои живеат според правилата и им проповедаат на другите. Така, заколнатите непријатели најчесто се наоѓаат кај луѓето родени во знакот на Бик, кои се премногу крути и ограничени за нив.

Риби

Како чувствителни, интроспективни и креативни членови на Зодијакот, Рибите се знак кој најмногу ги иритира оние луѓе кои, според нив, се однесуваат како кловнови, а тоа се најчесто Стрелците. Со Стрелците најмногу им пречи нивната потреба да се истакнат, нетактичноста и лудилото со кои ги повредуваат луѓето околу нив - во нив гледаат најголеми егоисти.

Тагови
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Read more

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Живот

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Секое лето различен цвет: Трик за хортензиите магично да менуваат боја

Read more

3 најпресметливи хороскопски знаци: Калкулираат за сѐ и имаат скриени намери

Read more

Кога родителите треба да престанат да се бањаат со децата?

Read more
 

Магазин

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Читај повеќе

Докопан во сос од бело вино и сенф

Читај повеќе

Правна држава е ова

Читај повеќе

Мечка влегла во пекара, ги исплашила вработените и изела 60 колачи

Читај повеќе

Шненокле - едноставен десерт со 5 состојки што ги имате дома

Читај повеќе

Соборен интересен рекорд: Flight Radar објави колку авиони имало на небото во еден ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Некој меѓу нас не е наш...

Читај повеќе

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Читај повеќе

Секое лето различен цвет: Трик за хортензиите магично да менуваат боја

Читај повеќе