Хороскопски знаци кои опасно флертуваат, но не знаат да одржат врска

Некои личности едноставно не сакаат да одолеат на искушенијата и тешко остануваат во врска.

Понекогаш во процесот има и повредени, но ако судиме според припадноста на хороскопските знаци, на овие тројца сочувствителноста честопати не им е силна страна.

Припадниците на овие три хороскопски знаци опасно флертуваат, но не знаат да одржат љубовна врска.

БЛИЗНАЦИ

Најкокетни во целиот зодијак, Близнаците живеат за да бидат центар на внимание и мета на копнежи. Флертуваат и заведуваат со невидена леснотија и тешко може да се одолее на нивниот шарм и интелигенција. Секогаш се ставаат себе си на прво место и тешко им е да направат простор во својот живот за некој друг. Барем се искрени и нема да ве наведат да си мислите дека има тука нешто посериозно од авантура.

ОВЕН

Луѓето родени во знакот на Овен се најмногу склони на неверство. Имаат изразена сексуална енергија и лесно потклекнуваат на искушенија. Флертуваат на сите страни и секогаш наоѓаат „жртва“. Сепак, брзо „прегоруваат“ и се враќаат на партнерите. Им требаат приземјени партнери кои нема да ги толерираат нивните „излети“.

СКОРПИЈА

Скорпиите се многу директни во нивната комуникација, што може да им пречи на луѓето околу нив, особено на љубовните партнери. Верни се во врската, но тешки како партнери – ретко кој може да ја издржи нивната искреност без филтер. Ретко прават компромис, но барем се истрајни во тоа што го намислиле. Флертуваат мистериозно и примамливо – нивната магнетска привлечност е неодолива.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Љубов и секс

Зошто љубовта умира?

Read more

Најчестите грешки во кревет, многумина не се ни свесни дека ги прават

Read more

Пет хороскопски знаци кои важат за најголеми заводници

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Трикови за заспивање кога ништо не помага

Читај повеќе

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Читај повеќе
  • filter

Италијанците станаа светски шампиони и во слаткарство

Читај повеќе

Дали кафето го намалува нивото на витамин Д во телото?

Читај повеќе

Смртна казна за јапонската Црна вдовица која ги труеше мажите заљубени во неа

Читај повеќе
  • filter

Шест издржливи собни растенија кои нема лесно да ви овенат

Читај повеќе

Повеќе сакате мачки или кучиња? Еве што кажува тоа за вас

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми материјалисти

Читај повеќе

Често го јадеме наутро, а не сме свесни дека е најнездравиот појадок

Читај повеќе