Хороскопски знаци кои се најдобри лажговци и манипулатори

Кога станува збор за луѓето родени во овие три хороскопски знаци, тие се мајстори за лаги и манипулации.

Со нив никогаш нема да бидете на чисто бидејќи се во состојба во секунда да излажат толку добро што нема ни да се посомневате во нив.

Скорпија

Многу е чудно што од една страна Скорпиите мразат лаги, а од друга страна се склони кон дволичност. Често се преправаат дека се мирни како јагне, додека во еден момент не испадне дека се страшни и опасни волци ако ги провоцирате.

Во самата астролошка природа на мистериозните Скорпии лежи желбата да го скријат нивниот вистински карактер. Многу често ни најблиските луѓе не ја сфаќаат вистинската суштина за нив.

Близнаци

Неспособноста на Близнаците да ги споделат нивните вистински чувства и мисли прави многумина да ги доживуваат како дволични.

Но, Близнаците не сакаат да ги разочараат другите и поголема е веројатноста дека ќе им кажат некоја пријатна лага отколку да ги разочараат со непријатна вистина. Оставаат впечаток на искрени и доверливи личности, но често испаѓа дека тоа е мамка, лажен впечаток. Близнаците никогаш не кажуваат што мислат за одредена тема додека не го слушнат мислењето на другите.

Вага

Вагите се број еден во дволичност, според Зодијакот. Секогаш ја знаат вистината за работите, но никогаш нема да ви кажат што гледаат или чувствуваат ако тоа може да предизвика некаква забуна. Имаат тенденција да ги кријат главите под земја како ној и да не се мешаат во расправии или контроверзии, бранејќи го ставот во кој веруваат.

Тие се големи манипулатори и прават другите добро да се чувствуваат, само за да не си ги нарушат сопствениот мир и спокој.

реклама

Волстрит се тресе, инвеститорите стравуваат

Read more

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more

Необичен знак за недостаток на витамин Б12

Read more

Индија е на пат да стане најголем увозник на руска нафта

Read more

Живот

Како најдобро да го исчистите стаклото на туш кабината?

Read more

Дали сте зависни од коцкање и обложување?

Read more

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Read more

Time: Зеленски е личност на годината

Read more
 

Магазин

Три причини зошто жените глумат оргазам

Читај повеќе
  • play_arrow

Како најдобро да го исчистите стаклото на туш кабината?

Читај повеќе
  • play_arrow
Кралица на зимата: Неколку рецепти со леќа

Кралица на зимата: Неколку рецепти со леќа

Читај повеќе

Кои зачини помагаат за побрзо варење и здрави црева?

Читај повеќе

Дали сте зависни од коцкање и обложување?

Читај повеќе

Магнетна резонанца: Зошто се прави и како изгледа овој дијагностички преглед?

Читај повеќе
  • play_arrow

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Читај повеќе

Time: Зеленски е личност на годината

Читај повеќе
  • filter

Кајгана fun with flags: Епизода 4 - кога синот на претседателот црта знаме

Читај повеќе