Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Добриот секс чест е резултат од природната компатибилност со партнерот, но изгледа дека има и одредени астролошки знаци кои имаат личен талент за пружање задоволство.

Без никакво двоумење, овие четири хороскопски знаци се најдобри во кревет, според астролозите.

1. Риби

На прв поглед делуваат мирни и нежни, но тие особини не ги прават пасивни туку им овозможуваат синхронизација со потребите на партнерот со кого природно се приврзани. Брзо го адаптираат нивното однесување со цел да му направат на партнерот да му биде што повеќе удобно.

Сексот со Рибите ветува незаборавно искуство водено од силна страст.

2. Близнаци

Важат за шармери и опасни освојувачи, но исто така се и добри љубовници. Непредвидливи се, но тој непредвидлив заштитен слој често е штит за чувствителната страна на Близнаците. Токму затоа се толку добри во кревет.

3. Лав

Лавот има магнетска енергија која делува опојно и заразно. Зрачи со привлечна харизма која кога ќе се насочи на романтика, ќе ве одведе на патување без враќање. Многу се страсни во кревет, таа страст е прилично интензивна. 

Не се плашете да експериментирате со Лавовите, тие се многу креативни во спалната соба особено кога станува збор за предиграта и играњето улоги. Внесуваат страсна промена и нема да зажалите ако се согласите на тоа.

4. Вага

Вагите склопуваат пријателства каде и да одат, способни се да создадат основна врска со скоро секого што ќе го запознаат. Во спалната соба уживаат дури кога се сигурни дека и нивниот партнер е задоволен. Со одушевување ќе ви ја исполнат секоја сексуална желба.

Вагата е секогаш во потрага по совршена рамнотежа, а во текот на вашето интимно патување, Вагите ќе се потрудат тоа да биде што повеќе исполнето, пишува Style Caster.

реклама

Љубов и секс

Паразитски самци: Дури и младите во Јапонија се незаинтересирани за секс

Read more

Како ќе препознаете дека си имате работа со одличен љубовник?

Read more

Дали сум феминистка ако уживам во спенкинг?

Read more

Три грешки кои мажите ги прават за време на орален секс

Read more

Магазин

Најдобриот рецепт за топло чоколадо со рум и цимет

Читај повеќе

Паразитски самци: Дури и младите во Јапонија се незаинтересирани за секс

Читај повеќе

Пријави недозволено паркиран автомобил и заработи пари, предлог на Градот Њујорк

Читај повеќе

Како ќе препознаете дека си имате работа со одличен љубовник?

Читај повеќе
  • filter

Храна која го чува вашиот имунитет во зима

Читај повеќе

Роналдо сподели анегдота за Марадона и неговите два рачни часовника

Читај повеќе
  • play_arrow

Како омилените „Пријатели“ би ја опишале оваа ужасна 2020?

Читај повеќе
  • play_arrow

Уметниците низ светот создаваат дела инспирирани од Марадона

Читај повеќе

Лесно и вкусно: Похувани палачинки со шунка и кашкавал

Читај повеќе