Хороскопски знаци кои вешто го кријат вистинското лице

Според астрологијата, луѓето родени во овие четири хороскопски знаци не го покажуваат нивното вистинско лице и многу вешто глумат добрина, пишува Pinkvilla.

Ако имате чувство дека околу вас има луѓе на кои не може да им верувате, можеби треба да проверите дали се родени во еден од овие четири хороскопски знаци.

Риби

Начинот на кој Рибите разговараат прави нивните мисли да бидат мистерија за останатите. Сакаат да глумат дека се дружељубиви и симпатично, па често оставаат впечаток дека ве сакаат. Но, во реалноста тие се луѓе на кои е тешко да им угодите, исклучително се пребирливи.

Девица

Важат за еден од најкомплицираните знаци, а во основа се големи манипулатори. Можат да ги наговорат луѓето да прават што тие сакаат. Поради нивната таинствена природа е тешко да го дознаете нивните мотиви. Често се претставуваат како лажно љубезни.

Бик

Биковите попрво ќе премолчат отколку да ги повредат туѓите чувства па затоа е тешко да знаете што точно мислат или знаат за некоја ситуација.

Јарец

Јарците знаат да се одмаздат и со сите сили ќе се потрудат да ви вратат за нешто што ви замериле. Не забораваат и само е прашање на време кога ќе ви забодат нож в грб.

реклама

Џамија во Берлин развеа знаме со виножито

Read more
Фото: Кајгана

Размислувате да земете кредит – каква каматна стапка да изберете: фиксна или променлива?

Read more

НБА ѕвездата Бриџис брутално ја претепал сопругата

Read more

За власта новиот предлог ги содржи сите наши барања и забелешки, опозицијата излегува на протест

Read more

Живот

Фото: Кајгана

Размислувате да земете кредит – каква каматна стапка да изберете: фиксна или променлива?

Read more

Казни ако оставате предмети за да си чувате место на плажа во Пефкохори

Read more

Десет најчудни симптоми на бременост

Read more

Што да правите ако ве касне змија?

Read more
 

Магазин

Најсмешниот виц во светот, научно докажано

Читај повеќе
Фото: Кајгана

Размислувате да земете кредит – каква каматна стапка да изберете: фиксна или променлива?

Читај повеќе

Зошто се враќаме здебелени од летен одмор?

Читај повеќе

Казни ако оставате предмети за да си чувате место на плажа во Пефкохори

Читај повеќе

Десет најчудни симптоми на бременост

Читај повеќе

Утрински секс: Зошто е уште подобар во лето?

Читај повеќе

Најчести митови за вежбањето во кои не треба да верувате

Читај повеќе

Kои комбинации на храна може да предизвикаат проблеми и болки во стомакот?

Читај повеќе

Три рецепти за домашни изотонични пијалаци

Читај повеќе