Хороскопските знаци зад волан: Бикот вози по свое, Лавот за чудо е дисциплиниран

Астролозите велат дека хороскопскиот знак може да укаже дали ќе бидете лош или добар возач.

Наводно, ѕвездите имаат влијание врз вашите возачки способности.

Американско истражување спроведено на 100.000 учесници покажало дека возачите родени во хороскопскиот знак Риби добиваат најмногу казни. По нив следат Овен, Водолија, Јарец и Вага.

Девиците, Стрелците и Близнаците добиле најмалку казни. Вагите учествувале во најмногу сообраќајни несреќи, по нив следат родените во знакот на Скорпија, Јарец, Овен и Водолија. Близнаците, Раковите и Лавовите учествуваале во најмалку сообраќајни несреќи.

Забавувајте се и откријте кои се вашите вештини кога станува збор за возењето. Листата е составена со рангирање на знаците од најлоши до најдобри возачи.

Вага

Вагите копнеат за рамнотежа и не сакаат да носат избрзани одлуки. Ова не е добра одлика за еден возач, затоа што честопати треба брзо да реагирате зад воланот.

Водолија

Иако им припаѓа на воздушните знаци, Водолијата е скоро дијаметрално спротивна на Вагата. Додека Вагата не сака да одлучува брзо, Водолијата е прилично импулсивна. На тоа додадете го и фактот дека со неа управува Уран, планета која се карактеризира со брзина и немир, па заклучокот е дека не е најбезбеден учесник во сообраќајот.

Овен

Овенот е егоцентричен знак и главно мисли само на себе и има тенденција да се преценува пред да ги провери намерите на другите возачи.

Риби

Рибите не се агресивни како Овните, тие се повеќе сонувачи, па затоа многу време поминуваат во сонување. Возењето бара целосна концентрација, нешто што многу Риби не можат да го направат, дури ни кога возат. Нивното невнимание е причината зошто најмногу добиваат казни, од непочитување на патна сигнализација, до паркирање каде ќе им текне.

Скорпија

Скорпиите имаат тенденција да откачат зад воланот, а тоа има врска со нивниот инстинкт за одмазда кон оние што им нанеле штета. Ако им го пресечете патот, веројатно ќе ве следат и ќе ви го направат истото.

Бик

Бикот страда од слични проблеми како и Овенот. Тој знае да вози само по свое и поради таа крајна тврдоглавост, има тенденција да поминува на црвено светло.

Стрелец

Стрелците сакаат да ризикуваат. За среќа, тие се искусни во тоа, но сакаат да зборуваат и така, честопати можете да видите како Стрелец телефонира додека возите, а добро е познато колку тоа може да биде опасно.

Јарец

Јарците често се фокусирани единствено на целта, што значи дека повеќе размислуваат за крајната дестинација отколку за тоа како ќе стигнат таму. Имаат тенденција да мислат дека сообраќајните правила се напишани за другите возачи, не и за нив.

Девица

Девиците се многу детални и систематски, па затоа секогаш се придржуваат до пропишаните брзини и не им е „тешко“ да згазнат на сопирачките. Единствено што можат да предизвикаат е колона возила зад нив бидејќи возат пребавно.

Рак

Овој воден знак живее за семејството, па и другите учесници во сообраќајот ги гледа како членови на нивното пошироко семејство, што значи дека се совесни и внимателни возачи. Единствена возачка маана им е што не размислуваат двапати пред да почнат да свират.

Близнаци

Близнаците се одлични во вршење повеќе работи истовремено, па ако видите возач како јаде, пие, менува станици, се шминка или прави нешто друго зад воланот, голема е веројатноста дека е припадник на знакот Близнаци. Сепак, тие се крајно внимателни – секогаш ставаат појас, користат handsfree систем за зборување на телефон и во автомобилот ги имаат сите гаџети и технологии за помош при возење.

Лав

Огнените Лавови се дарежливи и сакаат да ја делат улицата со другите возачи, додека истовремено ги почитуваат сите учесници во сообраќајот. Ако некаде Лавот не се однесува како крал, тоа сигурно е улицата, бидејќи пред сѐ, е многу правичен и не сака да го гледаат како некој кој ги крши правилата. Можеби токму нивното его ги прави најдобри возачи.

реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Ѓоковиќ со порака за здравје ги поддржа големите протести во Белград

Read more

Живот

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Избрани најдобрите угостителски објекти во Скопје за 2021 година

Read more

Солзи и 8 часа сведочење: Жртва на Епстин зборуваше за „оргиите“ во авионот „Лолита експрес“

Read more

Дали ви е тешко да се концентрирате на работа? Овие совети ќе ви помогнат

Read more
 

Магазин

  • filter

Јапонците измислија мопед во кој може да се вози домашно милениче

Читај повеќе

Македонскиот новинар за Златна топка на Левандовски не му дал ниту бод

Читај повеќе

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Читај повеќе

Сигнали кои предупредуваат дека не внесувате доволно протеини

Читај повеќе

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Читај повеќе

Подварок со компири: Посен ручек со кисела или слатка зелка

Читај повеќе
  • filter

Наоми Кембел ја отвори модната недела во Дубаи и воодушеви со својот изглед

Читај повеќе

Фетишот на стапала е еден од најчестите меѓу мажите

Читај повеќе

Маратонскиот секс не e гаранција за оргазам

Читај повеќе