Килијан Мбапе не сака да го продолжи договорот со ПСЖ

Пари Сен-Жермен сака да го продолжи договорот со младиот Килијан Мбапе што ќе истече во 2022 година, но напаѓачот не е подготвен да потпише нов во моментов, објави угледниот весник Marca.

Французинот е желба на сите големи клубови во Европа, а многумина предвидуваат дека има потенцијал да стане најдобар фудбалер на светот во иднина.

Каде ќе ја продолжи кариерата многу ќе влијае во реализирањето на овие предвидувања, односно дали ќе биде максимално искористен неговиот неоспорен талент.

Многумина би сакале да го видат Мбапе во редовите на Реал Мадрид, но ПСЖ следното лето нема да преговара со ниту еден клуб за можен трансфер на 20-годишниот Французин, без разлика дали тој не сака да потпише нов договор, вели спортскиот директор на клубот, Леонардо.

Загриженоста во Париз расте поради негодувањата на Мбапе на изминатите два натпревара, откако Томас Тухел го изваде од игра.

Одличниот напаѓач не беше среќен бидејќи беше сменет на средбите со Нант и Монпелје и целосно го игнорираше Германецот кога излегуваше од терен.

Мбапе сака да ја освои Лигата на шампиони, но и престижната награда Златна топка, па ако ПСЖ не би можел да му помогне во остварувањето на неговите амбиции, сигурно ќе порасне неговото незадоволство од клубот.

реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more

Безбедност на велосипедистите: Кога во Скопје ќе се вози со 30 км/ч?

Read more

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Read more

Фудбал

Во Тотенхем е тесно, ПСЖ почна преговори за Деле Али

Read more

Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Read more

Барселона по 43. пат го освои Гампер купот

Read more

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем по седум години

Read more

Спорт

Во Тотенхем е тесно, ПСЖ почна преговори за Деле Али

Читај повеќе
  • play_arrow

Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Надал сензационално испадна од Мастерсот во Рим

Читај повеќе
  • play_arrow

НБА: Бостон Селтикс го возврати ударот

Читај повеќе
  • play_arrow

Барселона по 43. пат го освои Гампер купот

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем по седум години

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тотенхем го доби Бејл прилично евтино

Читај повеќе

На Ѓоковиќ му „пукна филмот“ и го тресна ракетот од земја

Читај повеќе
  • play_arrow

Пола кило бурек и два литра „кока кола“ – ова беше исхраната на Јокиќ пред да стане НБА ѕвезда

Читај повеќе