Кое е најгледаното видео на TikTok во 2023 година?

Дали знаете кое видео е најгледано на TikTok годинава?

Според податоците објавени од TikTok, најгледаното видео оваа година има 504 милиони прегледи, 35,7 милиони лајкови и 1,8 милиони „зачувувања“.

Видеото го објави корисничка по име „Nyadollie“, која на своите следбеници им покажува рутина за шминкање облечена во светло розова кошула.

Ова видео беше објавено на 8 март, а како што рекоа од TikTok, нивната цел беше да оддадат почит на некои од најважните моменти што се случија на платформата во текот на 2023 година, и поради тоа објавија рецензија наречена „годината на TikTok“.

Во продолжение погледнете го најгледаното видео оваа година.

@dollievision Makeup 💗✨ #melanin #fypageシ #fyp #blacktiktok #makeup #darkskin #fypシ #makeupvideos #makeupvideos #makeuptutorial ♬ Just the Two of Us - Grover Washington, Jr.
Тагови
реклама

Најточниот хороскоп за март: Кој знак сте во Словенскиот зодијак?

Read more

Карлсон: Американски шпиони ме следеа низ Москва, се сретнав и со Сноуден

Read more

Балканот е во мапата за „Руски свет“

Read more

Кога предозирањето со витамин Д може да биде фатално?

Read more

Интернет

5 места во домот каде не треба да стои Wi-Fi рутерот - интернетот ќе биде бавен

Read more

Дали ја добивте новата опција на платформата X?

Read more

YouTube Shorts сега овозможува сечење и ремиксирање видеа

Read more

Хакерите го користат ChatGPT за да ги усовршат сајбер нападите

Read more
 

Гик

Одлични вести за корисниците на Windows 11

Читај повеќе

Археолозите во Помпеја пронајдоа фреска на која се прикажани митолошки брат и сестра

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа кога најбрзиот дрон во светот го следи Макс Верстапен?

Читај повеќе

Сега има микропластика во секоја тестирана плацента на трудниците

Читај повеќе

И убавец и ѕвер – гејмерскиот лаптоп што го освои светот

Читај повеќе

Една од најголемите римски трагедии: Масакрот во Каледонската шума

Читај повеќе

Viber доби одлична функција - организирање разговори во папки

Читај повеќе

Северна Кореја сè уште го контролира својот прв сателит кој има неочекувана способност

Читај повеќе
  • play_arrow

Call of Duty: Warzone Mobile пристигнува на 21 март

Читај повеќе