Кои ќе бидат најкритичните денови во 2024 година за секој знак?

Астролозите ги идентификуваа најкритичните денови за секој хороскопски знак во наредната година.

Свесни сме дека ниту една година не може да биде 100% совршена и не може сè да оди баш како што планираме, па понекогаш е подобро да знаеме на што треба да бидеме подготвени. Еве што советуваат астролозите – во кои денови секој хороскопски знак треба да посвети посебно внимание и да биде претпазлив.

Овен

4 април – Пријателите ве разочаруваат, но не се откажувајте од нив засекогаш. Избегнувајте да се впуштате во ситни расправии и наместо тоа предложете да ја одложите жестоката дискусија за подоцна.

26 август – Вашиот шеф или постар колега ќе се обиде да ве убеди да направите нешто што не сакате да го правите. Дури и ако ветуваат добра финансиска компензација, ако тоа е против вашата совест, одбијте. Луѓето претходно ја искористија вашата добрина - и тоа не доведе до ништо добро.

10 октомври - Пазете се од негативците на работа, бидејќи многу од нив се преправаат дека се ваши сојузници. Не се потпирајте на советите и препораките на колегите.

Бик

25 јануари – На работа ќе мора да бидете љубезни со личност која не ја почитувате. Назначен е нов лидер и тоа ќе промени сè. Можеби ќе треба сериозно да размислите за пензионирање.

30 февруари – Сфаќате дека има луѓе кои ја користат вашата флексибилна природа.

1 август – Она што случајно ќе го слушнете ќе ве изненади. Нема да сакате да верувате дека е вистина, бидејќи вистината е тешко да се проголта. Ќе биде потребно време да се свари оваа информација, но на крајот ќе се помирите со она што се случува.

Близнаци

3 јануари - Ако некој изгледа дека вашите напори ги зема здраво за готово во последно време, време е да ги покажете вашите чувства. Потрудете се да ги остварите вашите права.

5 април - споровите се вртат и се вртат и сето тоа затоа што сте убедени дека сте во право. Другите не се помалку убедени дека знаат што е најдобро. Имајте на ум дека конфликтот ќе дојде во ќорсокак токму поради вашата тврдоглавост.

1 мај – Стигнавте фаза на работа во која чувствувате дека е невозможно да продолжите. Ова може да се должи на проблеми кои започнаа пред неколку недели кога вие и вашиот деловен партнер не можевте да се договорите за важна одлука.

Рак

24 мај – Премногу сте зафатени обидувајќи се да докажете нешто некому. Смирете се и обидете се да ги контролирате емоциите, престанете да сфаќате сè премногу сериозно.

7 јули – Чувствувате обврска да му помогнете на соседот или роднината, без разлика дали навистина сакате. Без сомнение, вреди да се трудите, но сепак на крајот ќе се чувствувате исто.

1 ноември - Не се откажувајте кога некој со силен карактер ќе ви стави прачка во тркалото. Изгледите да се залагате за она што верувате дека е правилно ќе биде застрашувачка, но во оваа ситуација тоа е едноставно неопходно.

Лав

17 август – Најдете време да разговарате со вашиот шеф или друг авторитет за проблем што ве мачи долго време. Мора да зборувате, а нивната реакција ќе биде невообичаено позитивна.

29 октомври – Нетрпеливоста може да надвладее над желбата за промени. Најдобро е внимателно да пристапувате кон новите можности. Ако сега преземете избрзан чекор, можеби ќе направите погрешен избор.

7 декември – Бидејќи имате многу работа, подобро е да не носите важни одлуки и да не се обврзувате на ништо дополнително што може да одземе многу време.

Девица

21 април – Би било одлично кога би можеле да им помогнете на сите кои имаат потреба, но во моментов тоа не е можно. Пријател или сосед кој има потреба мора да научи да се справува со сопствените проблеми.

5 септември – Можеби вие и вашата сакана личност не се согласувате за сè, но сите аргументи мора да ги оставите зад себе. Не е важно дали вашите ставови понекогаш се разликуваат: бидете смирени и почитувајте се еден со друг.

1 октомври – Новите можности ќе ве принудат да направите некои промени во распоредот, што ќе предизвика незадоволство кај семејството и пријателите кои сакаат да бидат предупредени за промени.

Вага

4 јули – Имате богата фантазија и желба за експериментирање. Поради ова, може да биде тешко да се работи во тим овие денови. Ќе се чувствувате депресивно и ограничено, но тоа наскоро ќе помине.

15 август – Почнувате да сфаќате дека на некои луѓе не може да им се верува. Ќе кажат што било пред да признаат дека грешат.

1 септември – Не потпирајте се на туѓи совети. Наместо тоа, верувајте му на сопственото расудување и, доколку тоа не успее, на вашата интуиција. Советите на другите луѓе само ќе ви наштетат.

Скорпија

20 март - Давате сè од себе за да бидете одговорни, но тешко е да се игнорира грижата што ја отежнува концентрацијата. Не дозволувајте вашиот ум да талка додека возите или на работа.

9 август – Време е да донесете долгорочна одлука или посветеност, можеби поврзана со врската. Имајте темелна дискусија пред да потпишете какви било договори или документи.

25 декември – Ви се поставуваат зголемени барања. За да го задржите мирот, не заборавајте да го пренесете вашето незадоволство од она што се случува јасно и без непотребни емоции.

Стрелец

17 мај - Може да се случи долгоочекуваниот тежок разговор. Дојдете до дното на проблемот. Додека се фокусирате на големата слика, не заборавајте на малите детали кои се неопходни за да ја оживеете.

30 август – Држете се до планот и дадете приоритети. Има многу да се направи, можеби дури и повеќе отколку што можете да поднесете. Со соодветно ниво на организација, ќе имате доволно време, но сепак нема да можете без загуби.

15 декември – Можеби ќе се најдете вовлечени во ривалства или спорови. Прекинот во односите може да се избегне доколку успеете да ја надминете тензијата и да се фокусирате на дипломатијата.

Јарец

30 јануари – На овој ден ќе ви паднат многу обврски и состаноци, поради кои ќе пропуштите нешто важно.

20 февруари – Некој на работното место ги надминува границите на дозволеното. Ако постапите по каприц, подоцна може да зажалите. Не треба да ризикуваме и да поттикнуваме конфликти.

10 октомври - Или имате големи надежи за нова романтична врска, или сте загрижени дека можеби нема да успее и, за жал, вашите стравови или идеализација не функционираат во вашето партнерство.

Водолија

30 јануари - Групниот проект влезе во ќорсокак. Не дозволувајте разочарувањето да ви го намали духот, најдете нешто друго да правите.

2 мај – Ќе ви се чини дека нема доволно часови во денот за да се опуштите и смирите.

19 декември – Чудна смиреност на социјалниот фронт може да ве изненади. Одеднаш, вашите пријатели имаат други работи, а вие сте сами. Размислете за тоа на овој начин: можеби Универзумот ве наградува со време да се опуштите и да размислувате за она што се случува околу вас.

Риби

2 јануари - Може да се чувствувате заглавени во рутина. Ова ќе ве натера да сакате малку да го зачините. Ова нема да доведе до ништо, само почекајте се да помине и не правете нагли движења.

4 август – Уморни сте да слушате што ви диктираат другите, додека вашето мислење се чини дека не се слуша. Да се ​​направи претстава е лоша одлука и нема да ги донесе посакуваните резултати. Мора да ги пренесете вашите идеи на другите смирено и одлучно.

1 септември - Расте тензијата во семејството. Имате што да кажете за време на семејните дискусии, но не заборавајте да им дадете шанса на сите да зборуваат.

Тагови
реклама

Живот

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Уран и Марс носат проблеми: Астро прогноза до крајот на јули

Read more

За прв пат достапен дел од Бакингемската палата за посетители: Koja е цената за влез?

Read more

Опасен TikTok тренд ветува идеално исончан тен

Read more
 

Магазин

  • filter

Која Џорџа Мелони си денес?

Читај повеќе

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Читај повеќе

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Читај повеќе
  • play_arrow
Четири лесни рецепти за вкусен киш

4 лесни рецепти за вкусен киш

Читај повеќе

Малите ноќни закуски по 21 часот може да бидат лоши за вашето здравје

Читај повеќе

Паста карбонара со маслинки

Читај повеќе
  • play_arrow

Иранска реклама од 70-тите

Читај повеќе

Четири намирници кои всушност ви помагаат да изгубите тежина

Читај повеќе
  • play_arrow

Неколку совети за безбедност ако одите во Барселона

Читај повеќе