Кои се најсилните ерогени зони кај мажите?

Сите знаете за ерогените зони како што се ушите, вратот, усните...Меѓутоа, дали сте знаеле дека постојат и делови на телото кои исто така спаѓаат во ерогени зони, а често забораваме на нив.

Сексологот Емили Морс ги открива останатите еротски зони на машкото тело.

Прстите на рацете содржат многу нервни завршетоци и затоа се еден од најчувствителните делови на телото. Врвовите на прстите реагираат на нежни допири.

Стапала

Не само жените обожаваат масажа на стапалата. Изненадете го партнерот со нежна масажа со која ќе стимулирате разни точки на стапалата. Петиците содржат точки кои се одговорни за сексуалното задоволство.

Пределот зад колената е вистинска ерогена зона. Кожата на тоа подрачје е нежна и мека, па со самото тоа чувствителна на бакнежи и допири. Сите други места на кои мажите немаат влакна се ерогени зони.

Стомак

Почнете од папокот, потоа насочете ги движењата надолу. Со стимулација на кожата од овој дел на телото сигурно ќе ја зголемите сексуалната напнатост бидејќи колку повеќе трае тензијата, толку посилен ќе биде оргазмот.

Врат

Вратот е најсилната ерогена зона на мажот. Мажите обожаваат бакнежи во врат. Особено е чувствителен делот помеѓу вратот и клучната коска.

реклама

Не може да ги надмудрите луѓето родени во овие 3 хороскопски знаци

Read more

Казна затвор 19 години за Ангела Ѓорѓиевска за убиството на Пино

Read more

Се самоуби внукот на Елвис Присли, Бенџамин Кео

Read more

Гејтс: Лекот и вакцините треба да бидат достапни за сите, не само за богатите

Read more

Љубов и секс

Љубовен хороскоп: Кој знак најмногу изневерува и зошто?

Read more

Четири најчести грешки што ги правите за време на секс

Read more

Врска со најдобриот пријател: Паметна одлука или голема грешка?

Read more

Јасни сигнали кои покажуваат дека е готово со вашиот брак

Read more

Магазин

Истражување: Колку трае имунитетот по заразување со коронавирусот?

Читај повеќе

Кои се топ 10 најпосетувани градови во светот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Застрашувачки момент: Сурферка опколена од три ајкули

Читај повеќе

Истражување: Децата кои имале строги родители тешко се снаоѓаат во љубовните врски

Читај повеќе

Брзо и вкусно: Тропска салата со пилешко

Читај повеќе
  • play_arrow

Што точно се случува во телото додека се топат маснотиите?

Читај повеќе
  • filter

Летен тренд: Едноделен костим за капење

Читај повеќе

Неколку причини зошто треба да јадете смокви секој ден

Читај повеќе

Дали знаете колку хартија треба да се рециклира за да се спаси едно дрво?

Читај повеќе