Кој ќе го купи Милинковиќ-Савиќ на попуст?

Претседателот на Лацио, Клаудио Лотито, ја намали цената што ја бараше за најдобриот играч во екипата – Сергеј Милинковиќ-Савиќ.

За српскиот репрезентативец Лотито во изминативе години бараше 120, па 100 милиони евра, но откако ниту еден клуб не сакаше да даде толку пари за играчот од средниот ред, тој одлучи значително да ја спушти цената.

Попустот за 25-годишниот Милинковиќ-Савиќ се должи и на кризата предизвикана од пандемијата со коронавирус.

ПСЖ неодамна понуди 60 милиони, но Лацио побара 80. „Светците“ сепак се подготвени за продолжување на преговорите, а се чини дека клубовите ќе се најдат „на пола пат“.

Calciomercato објави дека славниот С.М.С. сега може да се добие за „само“ 70 милиони евра.

Покрај ПСЖ, за услугите на Србинот заинтересирани се и Манчестер Јунајтед, Реал Мадрид и Челси.

реклама

Пандемијата ќе биде под контрола за четири до осум недели ако сите почнат да носат маска  - веднаш

Read more

Низ фотографии: Мелбурн под целосен карантин

Read more

Kривична против градоначалникот на Боговиње за „несовесно работење во службата“

Read more

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more

Фудбал

Фулам се врати во Премиерлигата

Read more

Дибала прогласен за најдобар во Италија

Read more

Касиљас соопшти дека се пензионира

Read more

Новата сезона во Серија А почнува на 19 септември

Read more

Спорт

  • play_arrow

Фулам се врати во Премиерлигата

Читај повеќе

Дибала прогласен за најдобар во Италија

Читај повеќе

Касиљас соопшти дека се пензионира

Читај повеќе

Новата сезона во Серија А почнува на 19 септември

Читај повеќе

Силекс неносител во ЛШ, жрепката в недела

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв пат по 10 години Лејкерс најдобри на Западот

Читај повеќе

Црвен картон за намерно кашлање кон противникот во Премиер лига

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Фетел: Не му верував на болидот

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Пандев со Џеноа избори опстанок во Серија А

Читај повеќе