Комити: Дајте му на Вардар да игра во Европа

Навивачката група на најтрофејниот македонски фудбалски клуб се огласи апелирајќи на својот миленик да му биде дозволено да ги продолжи натпреварувањата и да добие лиценца за настап во Европа.

Сезоната во 1.МФЛ ќе продолжи, но Вардар дури и да стане шампион веројатно и ова лето ќе остане без евро настап. Минатата година поради долгови не доби лиценца за настап во фудбалска Европа, а како стојат работите тешко дека тоа сега ќе се промени.

Комитите се одѕваа преку својот Facebook профил каде преку соопштение бараат нивниот тим да не ја доживее истата судбина,

„Играме на најубав и најмодерен стадион на Балканот!
Тренираме на најубавиот и најмодерниот тренинг камп на Балканот!
Имаме најперспективни играчи и најлојални борци. Големи и квалитетни како луѓе, со срца планини! Нив ги предводи докажан вардарец и македонист, Маршал Генералисимус по ранк...
Имаме црвено-црна навивачка армија, која мотивирана може да го наполни Запад до врв! Имаме сѐ што треба за да ја претставиме Македонија во Европа во најдобро светло!
Дајте ни да играме, за да славиме титула!
Дајте ни да навиваме, за да се испразниме емотивно, но исполниме душевно!
Дајте ни лиценца, да нѐ види и чуе Европа!
За вас тоа е можеби малку и незначително, во реалноста тоа е нормално и задолжително, но за нас е воздухот кој го дишеме!
#ЦрвеноЦрниДоКоска #ЕденЖивотЕднаЉубов“, стои во објавата на комитите.

реклама

Тешки последици кои пациентите со COVID-19 ги чувствуваат месеци по оздравувањето

Read more

Охрабрувачки бројки на заразени од COVID-19 по „црната рекордна недела“

Read more

Што се случува кога по втор пат ќе се заразиме со коронавирусот?

Read more

Наја Ривера официјално прогласена за мртва, се исклучува можноста за убиство или самоубиство

Read more

Фудбал

Мурињо: Скандалозна одлука за укинување на суспензијата на Сити

Read more

Пирло седнува на клупата на вториот тим на Јуве

Read more

Пиоли го брани Ибра: Тој е победник, нормално е да реагира така

Read more

Со титула или без, Кике Сетјен останува во Барса

Read more

Спорт

Мурињо: Скандалозна одлука за укинување на суспензијата на Сити

Читај повеќе

Пирло седнува на клупата на вториот тим на Јуве

Читај повеќе

Пиоли го брани Ибра: Тој е победник, нормално е да реагира така

Читај повеќе

Со титула или без, Кике Сетјен останува во Барса

Читај повеќе

На Столе не му беше денот, прими гол од 35 метри

Читај повеќе
  • play_arrow

Солскјер за голот во 90+6: И ние сме победувале така, таков е фудбалот

Читај повеќе
  • filter

На Гарет Бејл навистина му е досадно во Реал

Читај повеќе

Хјустон, имаме проблем: По Вестбрук, и Харден заразен со COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Интер се искачи на второто место во Серија А

Читај повеќе