ФК Вардар

Гачевски оптимист: Наредната сезона одиме по титулата

Откако синоќа скопски Вардар избори опстанок во елитата победувајќи во баражот, голманот Гачевски најави тотално друга слика наредната сезона.
Read more
filter

Ѓорѓиевски: Вардар мора да постои – обезбедена поддршка за баражот

Read more

Вардар последната битка за опстанок ќе ја бие во Струмица

Фудбалската федерација на Македонија денеска го одреди местото на одигрување на бараж натпреварот за пополнување на првата лига, а во кој учествуваат скопски Вардар и Детонит Плачковица од Радовиш.
Read more
play_arrow

Како беше на скопското дерби Работнички - Вардар?

Прв пат сезонава градското дерби меѓу Работнички и Вардар се играше на Арената, а скопската публика во (за македонски фудбал) солидна бројка дојде на стадион.
Read more

Скопјани, ајде на стадион: Се игра градското дерби

В недела од 15 часот под скопското сонце на нашиот најголем стадион силите ќе ги одмерат старите скопски ривали Работнички и Вардар.
Read more
play_arrow

Вардар го промовираше спотот за песната Гордоста на градот

Фудбалскиот клуб Вардар денеска го објави спотот за песната „Гордоста на градот“ која е создадена од членови на неколку музички бендови кои со ова дело ја искажаа својата поврзаност кон „Црвено-црните“.
Read more

Вардар го доби скопското дерби со Работнички, Струга повторно лидер

Денешното вонредно 22. коло во најдобрата македонска фудбалска лига донесе интересни поместувања на табелата.
Read more

Вардар излезе од опасната зона, нов пораз на Работнички, кикс на Шкендија

Фудбалерите на Вардар со победата над Брегалница (2:0) излегоа од опасната зона.
Read more

Вардар се засили со играч од италијански четвртолигаш

Колку е неатрактивна македонската лига говори и зимското засилување на заспаниот џин Вардар кој се пофали дека се засилил со Хрват од италијанската четврта лига.
Read more

Вонредно коло кај прволигашите: Нов пораз за Вардар, Тиквеш убедлив

Денеска се одигра вонредното 16-то коло во најдобрата македонска фудбалска лига, а само на еден натпревар немаше ни победник ни голови.
Read more

Вардар убедливо поразен во одложениот дуел со Струга

Иако имаше 0:0 на полувреме, последнопласираниот тим во најдобрата македонска лига не успеа да го издржи притисокот и загуби со убедливи 4:0 од актуелниот шампион.
Read more

Комити со ултиматум до Арсовска и Славевски: Имате рок од 48 часа да ги уплатите парите за Вардар

Навивачката група на Вардар побара од Град Скопје на сметката на клубот да бидат префрлени парите кои уште пред три месеци беа ветени, како помош.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

По 14 години изградба Путин го отвори автопатот меѓу Москва и Санкт Петербург

Read more