Комплименти кои секој маж сака да ги слушне

Истражување на канадски научници покажа дека мажите најмногу сакаат да добиваат пофалби на сметка на нивниот физички изглед.

Околу 52 проценти од испитаниците сметаат дека им годи кога кај нив жените забележуваат нова кошула, џемпер или мирис на нов парфем. На листата посакувани комплименти се најдоа и следните работи:

1. Шарм

Дури 40 проценти од мажите уживаат во пофалбите на сметка на нивната смисла за хумор, бидејќи сметаат дека тоа е афродизијак за жените.

2. Мажественост

Колку и да се силни и самостојни мажите сакаат да им кажувате пофалби за нивната мажественост, сакаат да слушнат дека се способни, мажествени и дека го имаат тој заштитнички потенцијал.

3. Возачки способности

Секој маж сака неговите возачки способности да бидат пофалени. Затоа одвреме-навреме пофалете го партнерот дека добро вози или нагласете дека одлично се паркира , се разбора ако очигледно не е лош во тоа.

4. Деловни амбиции

Работата е важна за машката самоувереност, па затоа немојте да штедите убави зборови кога ќе направи нешто важно, кога некој проект успешно ќе го заврши или кога напредува во кариерата.

реклама

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Read more

Спасовски: Кривична пријава и суспензија за полицаецот од Битола кој нападна Ром

Read more

20-годишно момче загина во несреќа на Галичица

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Љубов и секс

Дома или надвор: Како местото на кое имате секс влијае на вашето расположение?

Read more

Секс-пози за кои луѓето повеќе зборуваат, отколку што ги практикуваат

Read more

Дали љубомората е болна, но неопходна емоција?

Read more

Од машки агол: Правила за незаборавен орален секс

Read more

Магазин

  • filter

Десерт на денот: Чизкејк со јагоди

Читај повеќе

Зошто не треба да се смеете кога се сликате за пасош?

Читај повеќе

Оргазам од 1.8 милиони долари: Најскапата секс-играчка во светот

Читај повеќе

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Читај повеќе

Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

Читај повеќе

Дома или надвор: Како местото на кое имате секс влијае на вашето расположение?

Читај повеќе

10 направи кои може да ја спасат планетата Земја

Читај повеќе

Дали сме на Марс? Бизарен дизајн за заштита од коронавирус

Читај повеќе

Предлог за ручек: Ќофте во сос од домати

Читај повеќе