Концерт на столетието – Лејди Гага ги собра ѕвездите за помош против пандемијата

Концертот One World: Together At Home што го организираше Лејди Гага ги собра најрелевантните и најголемите ѕвезди во светот на музиката и шоубизнисот.

Глобалниот настан на кој ѕвездите се приклучија од нивните домови во изолација почна во 20 часот во саботата вечерта и траеше до 2 часот утрото.

Преносот го водеа комичарите Џими Фалон, Џими Кимел и Стивен Колбер, а можеше да се следи бесплатно на Facebook, Instagram, YouTube…

Меѓу ѕвездите кои настапија, покрај Лејди Гага, беа Аланис Морисет, Андреа Бочели, Били Ајлиш, Били Џо Армстронг од „Грин деј“, Крис Мартин, Еди Ведер, Елтон Џон, Џеси Џеј, Џон Леџенд, Кит Урбан, Лизо, Пол Макартни, Стиви Вондер...

Гага го организираше концертот во соработка со СЗО и организацијата Global Citizen и собра 35 милиони долари преку донации за помош против пандемијата на COVID-19.

Целиот концерт, заедно со пораките на здравствени работници и познати личности од целиот свет, може да го погледнете овде:

реклама

Војната почна, едната страна располага со драстично повеќе војници

Read more

Како помина дебито на Пјаниќ во Барса?

Read more

Во Викендот без ДДВ ќе се купуваат домашни производи и ИТ опрема до 30.000 денари

Read more

Збунувачки тврдења од кавкаскиот конфликт: И двете страни победуваат

Read more

Музика

Џеј Ло и Малума со секси спот за песните „ Pa Ti + Lonely“

Read more

Најмудрите зборови на Милан Младеновиќ што важат и денес

Read more

„Њу ордер“ се пофалија со наградата од фестивалот Скопје Синема Сити

Read more

Колкупати „Metallica“ гостувала во секоја земја?

Read more

Сцена

  • play_arrow

Netflix изненадување – ја најави серијата „Resident Evil: Infinite Darkness“

Читај повеќе
  • play_arrow

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Читај повеќе
  • filter

Доделени наградите на 19. Синедејс

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Џеј Ло и Малума со секси спот за песните „ Pa Ti + Lonely“

Читај повеќе

Marvel ги одложи премиерите за следната година

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Читај повеќе

Ќе се снима продолжение на славниот „The Passion of the Christ“

Читај повеќе

„Синеплекс“ повторно ги отвора киносалите

Читај повеќе