Концерт на столетието – Лејди Гага ги собра ѕвездите за помош против пандемијата

Концертот One World: Together At Home што го организираше Лејди Гага ги собра најрелевантните и најголемите ѕвезди во светот на музиката и шоубизнисот.

Глобалниот настан на кој ѕвездите се приклучија од нивните домови во изолација почна во 20 часот во саботата вечерта и траеше до 2 часот утрото.

Преносот го водеа комичарите Џими Фалон, Џими Кимел и Стивен Колбер, а можеше да се следи бесплатно на Facebook, Instagram, YouTube…

Меѓу ѕвездите кои настапија, покрај Лејди Гага, беа Аланис Морисет, Андреа Бочели, Били Ајлиш, Били Џо Армстронг од „Грин деј“, Крис Мартин, Еди Ведер, Елтон Џон, Џеси Џеј, Џон Леџенд, Кит Урбан, Лизо, Пол Макартни, Стиви Вондер...

Гага го организираше концертот во соработка со СЗО и организацијата Global Citizen и собра 35 милиони долари преку донации за помош против пандемијата на COVID-19.

Целиот концерт, заедно со пораките на здравствени работници и познати личности од целиот свет, може да го погледнете овде:

реклама

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Силно невреме во северниот дел на Хрватска

Read more

Рецепт на денот: Пролетни крокети од компири

Read more

Музика

Брнабиќ: Exit ќе се одржи во август

Read more

Сиа го претстави новиот сингл „Together“

Read more

Скандал околу новиот хит на Аријана Гранде и Џастин Бибер

Read more

 Џеј Ло го воодушеви интернетот со новите фотографии

Read more

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Читај повеќе
  • play_arrow

Шарлиз Терон е бесмртна хероина во акцијата „The Old Guard“

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Spies in Disguise“

Читај повеќе
  • filter

Како би изгледале познатите филмови со други актери во главната улога?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „13 Reasons Why“

Читај повеќе

Брнабиќ: Exit ќе се одржи во август

Читај повеќе

Питер Динклиџ и Џејсон Момоа ќе глумат во хорор филм

Читај повеќе