Корона настап: Лејди Гага знае како да ја направи маската моден детаљ

Лејди Гага беше sвезда на годинешното, претежно виртуелно доделување на  MTV Music Video Awards. Таа освои пет награди, меѓу кои и за песна на годината, уметник на годината и соработка на годината – за песната Rain on Me.

Доделувањето на наградите првично требаше да се одржи во Баркли центарот во Бруклин, една од петте општини во Њујорк, но тоа се промени поради корона-пандемијата. Наместо тоа, се одржа на интернет, проследено со претходно снимени настапи.

Аријана Гранде имаше најмногу номинации (9), а заедно со Лејди Гага настапија под заштитни маски, изведувајќи ја „Rain on Me“. Гага изведе и микс од Enigma, Chromatica II, 911 и Stupid Love.

Remote video URL

Гага покажа низа креативни маски на сите нејзини појавувања, покажувајќи уште еднаш дека не е само уникатен и неповторлив уметник, туку и одговорна јавна личност.

 

Тагови
реклама

Музика

Македонија оди на Евровизија 2021, но дали со Васил?

Read more

Адел со духовит коментар за слабеењето: Ова е половината од мене што ја избрав

Read more

7 милиони прегледи за 8 часа: Слушнете ја новата песна на Аријана Гранде

Read more

Почина гитаристот Еди ван Хејлен

Read more

Сцена

  • filter

Мемиња во кои ќе се пронајдат вистинските фанови на „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Mandalorian“ доби искрен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Македонија оди на Евровизија 2021, но дали со Васил?

Читај повеќе

Ново ДВД со пет македонски дигитално реставрирани филмови

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за „The Midnight Sky“ со Џорџ Клуни во главната улога

Читај повеќе
  • play_arrow

10 најстрашни сцени од серии на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Адел со духовит коментар за слабеењето: Ова е половината од мене што ја избрав

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Mean Girls“

Читај повеќе