Кортни Кокс тврди дека Метју Пери ја посетува и по смртта: Чувствувам дека е тука

Актерката Кортни Кокс неодамна изјави дека Метју Пери ја „посетува“ и по неговата смрт.

Имено, по повод одбележувањето на 20-годишнината од последната епизода на серијата „Friends“, актерката гостуваше во емисијата „Sunday Morning“ на CBS, каде се присети на неодамна починатиот Пери.

„Многуу сум благодарна што можев да соработувам толку блиску со него толку многу години. Тој често ме посетува, ако можеме да веруваме во тоа. Разговарам со мајка ми, татко ми, Метју. Се чувствувам како да има многу од луѓето кои нè водат, се чувствувам како Метју да е тука“, рече Кокс.

Инаку, Кокс и Пери првично глумеа пријатели, а подоцна и партнери во серијата „Friends“, која се снимаше 10 години. Иако снимањето на „Friends“ заврши во 2004 година, целата екипа на серијата остана во добри односи. Затоа смртта на Метју Пери оставила трага во нивните животи.

Потсетуваме, Пери беше пронајден мртов во џакузито на неговиот дом во Лос Анџелес на 28 октомври минатата година. По повеќекратните неуспешни обиди да се откаже од дрогата, Пери во своите мемоари од 2022 година напиша дека конечно бил трезен.

Сепак, токсиколошките резултати објавени по неговата смрт покажаа дека тој никогаш не бил чист. Количината на кетамин што ја пронашле во неговото тело била слична на нивоата што се користат за анестезија на болничките пациенти.

реклама

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Грешки во готвењето што го расипуваат вкусот на полнетите пиперки

Read more

Филм & ТВ

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Read more

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Читај повеќе