Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

На црвениот тепих ѝ се придружи една од ќерките.

Познатата актерка Анџелина Џоли ја освои една од најпрестижните награди во кариерата на синоќешното доделување на наградите Тони во Њујорк, како продуцент на претставата „The Outsiders: A New Musical“.

Таа за оваа специјална вечер се појави во кадифен фустан со корсет и широко лелеаво здолниште, креација доаѓа од брендот Versce.

Убавата Анџелина изгледот го заокружи со шал од ист материјал и во иста боја, а елеганцијата додаде со внимателно одбраниот дискретен накит.

Таа покажа и нова тетоважа во средината на градите, во форма на мала птица во лет, која ја симболизира слободата.

Таа на доделувањето се појави со ќерката Вивиен (15), која ја мотивираше да го прифати ангажманот како продуцент во мјузиклот. Вивиен стилски се надоврза на аутфитот на нејзината  - избра класична комбинација со панталони, кошула со пеперутка-машна и елек, а изгледот го заокружи со патики.

реклама

Таравари именува нови директори на неколку здравствени установи

Read more

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Како по природен пат да го намалите лошиот холестерол?

Read more

Тајсон: Зависник сум, повеќе би сакал да живеам краток живот во слава, отколку долг живот во „мрак“

Read more

Филм & ТВ

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Read more

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Read more

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе