КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ФИБА ЕВРОБАСКЕТ 2021

Кошаркарите не играат против Италија, има позитивни

Фото: КФСМ

Денешниот квалификацискиот натпревар притив Италија сепак нема да се игра откако во македонскиот табор се појави позитивен тест на коронавирусот.

Резултатите од тестирањето покажаа дека позитивен на COVID-19 е Љубомир Младеновски, додека Бојан Трајковски и Џејкоб Вајли имаат нејасен резултат.

ФИБА веднаш ја известила КФСМ дека натпреварот нема да се игра, а репрезентацијата оди во карантин сѐ до наредното тестирање.

реклама

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more

Кошарка

Работнички го откажа настапот на АБА 2 турнирот во Бања Лука

Read more

Дончиќ го помина легендарниот Џордан на вечната трипл-дабл листа

Read more

Харден испиша историја во НБА лигата на дебито за Бруклин

Read more

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Read more
 

Спорт

Меси суспендиран на два натпревара по првиот црвен картон во Барселона

Читај повеќе

Котески нов тренер на Голден Арт КЛ7

Читај повеќе
  • play_arrow

Џон Џонс ги налути обожавателите со видео во кое убива дива свиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Луис Хамилтон: Сега сум на планина, тренирам секој ден

Читај повеќе

Прв пат во зима освоен вториот највисок врв во светот

Читај повеќе

Бобан Николов кариерата ја продолжува во Лече

Читај повеќе

Ракометарите го победија Чиле и одат во наредната фаза

Читај повеќе

Леонардо: Големи играчи како Меси секогаш ќе бидат желби на ПСЖ

Читај повеќе

Работнички го откажа настапот на АБА 2 турнирот во Бања Лука

Читај повеќе