Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Кристијано Ронално купи нова вила во Лисабон вредна над 7 милиони евра, а за колку посебна градба станува збор говори фактот што архитектите ангажирале кран за да низ кровот му го донесат огромниот кревет за во спалната соба на фудбалскиот ас.

Ронално оваа куќа ја купи пред две години, но на почетокот името на новиот сопственик се држеше во тајност. Реновирањето и понатаму трае, а една од особеностите е огромниот мурал кој е направен по примерот на славниот Луи Витон. Воедно, Роналдо и неговата девојка Хеорхина Родригес сите соби во вилата ги украсиле со скапи уметнички дела и слики за кои потрошиле над милион евра.

URL

Овој имот ќе биде број четири од четирите куќи кои Португалецот ги поседува. Покрај оваа, Роналдо има уште една на португалската ривиера, потоа куќа во Мадрид вредна 5,5 милиони евра, како и огромен апартман во Мадејра каде живеат неговиот брат и мајка му.

Remote video URL
реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Интересот за вакцинација се зголемува, вчера вакцинирани 14.976 граѓани

Read more

Ескалираа судирите меѓу Израел и Хамас, најмалку 40 мртви

Read more

Кладилничарски идиот на денот

Read more

Живот

Колку шуми природно се обновиле во изминативе 20 години?

Read more

Трите хороскопски знаци кои со годините стануваат сè поубави

Read more

Седум причини зошто луѓето родени во мај се посебни

Read more

Производи за вашиот дом и градина со попусти до -30%

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Пловечки тенк – најновото чудо што доаѓа од Индонезија

Читај повеќе

Колку шуми природно се обновиле во изминативе 20 години?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Путин со 7 гола ја реши Ноќната Хокеј Лига

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе се случи ако не користите сапун 1 месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да испеглате кошула за само 90 секунди?

Читај повеќе

Јасни знаци дека ви недостига витамин Б

Читај повеќе

Пет корисни совети како да ја вратите страста во врската

Читај повеќе

Рецепт на денот: Макарони со пилешко во крем сос

Читај повеќе

Кладилничарски идиот на денот

Читај повеќе