1.МФЛ 2019/20

Кратовски врачеви: Во ист напад Шкендија промаши 4 пати

Интересна случка имаше во завршницата од неделниот натпревар во Кратово каде домаќините успеаја да извадат 0:0 со актуелниот македонски шампион.

Шкендија гостуваше во Кратово кај третопласираниот Силекс во рамките на 20. коло од македонската Прва лига, но не успеа да дојде до планираните 3 бода.

Гостите од Тетово напаѓаа, шутираа, но и покрај тоа, домашниот голман само неколку пати интервенираше бидејќи сите нивни удари буквално бегаа од голот.

Блокади, стативи, пречки, промашувања, но в гол - никако. Како магија да беше фрлена на голот на Силекс.

Што се случуваше во Кратово убаво го опишува 85. минута кога за кратко време Шкендија упати четири удари кон голот на Даниел Божиновски. Прво шутна капитенот Арменд Алими чиј удар го блокираше дефанзивецот Христијан Грозданоски; одбиената топка му се намести на Марјан Радески кој распали, но ја погоди стативата; топката се врати повторно кај него и овој пат нафрли во шестнаесетникот каде повторно се обиде Алими, овој пат со глава, но ја погоди пречката; од пречката топката дојде до Валмир Нафиу, убаво си ја смири на гради и со волеј не ја зафати убаво праќајќи ја крај стативата.

Целосен хајлајтс со сите утки од овој натпревар:

реклама

La Casa de Papel добива петта и шеста сезона

Read more

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Нови 52 случаи на COVID-19, се очекува прес-конференција на Филипче

Read more

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more

Фудбал

Холанд нема да игра против Падерборн поради повреда

Read more

Реал Мадрид стана најскапиот клуб во Европа

Read more

Лигата на шампиони можно е да се доигра во Германија или во Турција

Read more

Падна одлука: Серија А почнува на 20 јуни

Read more

Спорт

  • play_arrow

Холанд нема да игра против Падерборн поради повреда

Читај повеќе

Реал Мадрид стана најскапиот клуб во Европа

Читај повеќе

Лигата на шампиони можно е да се доигра во Германија или во Турција

Читај повеќе

Падна одлука: Серија А почнува на 20 јуни

Читај повеќе

Гаспар: Ако Реал беше лидер, првенството ќе завршеше пред предвиденото

Читај повеќе

Влезот на Коби Брајант во Куќата на славните одложен за 2021

Читај повеќе

Комити: Дајте му на Вардар да игра во Европа

Читај повеќе

Ериксен и Шмајхел нудат получасовен онлајн тренинг

Читај повеќе

Конор Мекгрегор: Јас сум најголем ММА борач на сите времиња

Читај повеќе