НБА 2020/21

Лилард: Кога е здрав, Дурент е најдобар играч во НБА

Кошаркарот на Портланд Треил Блејзерс, Демиен Лилард, го прогласи Кевин Дурент за најдобар играч во современата НБА.

„Здравиот Дурент и Леброн се на слично ниво. Кога нема повреди, Дурент е најдобриот играч во НБА. Никој не може да го чува. Има извонреден шут за три поени, дриблинг, контри, во пост. За само неколку секунди може да организира напад, не можете да го блокирате неговиот удар“, изјави Лилард.

Дурент е член на Бруклин Нетс, а претходно играше за Голден Стејт Вориорс, Сиетл СуперСоникс и Оклахома Сити Тандерс.

Во тековната сезона тој се соочуваше со повреди, но клубот од Њујорк очекува во завршницата да биде еден од главните адути за остварување на амбицијата – освојување на шампионскиот трофеј.

реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Кошарка

Адетокумбо со дабл-дабл најзаслужен за елиминацијата на Бруклин

Read more

НБА: ЛА Клиперс првпат во клупската историја во конференциско финале

Read more

Адетокумбо за мајсторката со Бруклин: Ние сме создадени за овој момент

Read more

За прв пат во историјата на НБА, тројца Европејци во идеалната пeторка

Read more
 

Спорт

Ислами постави нов македонски рекорд

Читај повеќе

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Читај повеќе

Енрике по ремито со Полска: Очекував повеќе од Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Адетокумбо со дабл-дабл најзаслужен за елиминацијата на Бруклин

Читај повеќе

Кристијано Роналдо е најследена личност на Instagram

Читај повеќе

Ибрахимовиќ го оперираше коленото

Читај повеќе

Пандев го пропушти денешниот тренинг поради проблеми со зглобот

Читај повеќе
  • play_arrow

НБА: ЛА Клиперс првпат во клупската историја во конференциско финале

Читај повеќе
  • play_arrow

Адетокумбо за мајсторката со Бруклин: Ние сме создадени за овој момент

Читај повеќе