УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2021/22

ЛШ жрепка: Фортуната ги спои Меси и Роналдо

Денеска точно напладне во Нион беше извршена осминафиналната жрепка за Лигата на шампионите каде еден пар го привлече вниманието бидејќи ги спои новите клубови на Меси и Роналдо.

Џорџо Маркети и Андреј Аршавин ги влечеа топчињата попладнево и направија навистина интересна жрепка. Пиринејско дерби ќе играат Бенфика и Реал, битка на титаните меѓу Атлетико и Баерн, амбициозниот Интер против непобедливиот Ајакс, бранителот Челси против францускиот шампион Лил, а за крајот остана фудбалска класика - Лео Меси со ПСЖ против Кристијано Роналдо со Манчестер Јунајтед.

Бенфика - Реал Мадрид

Виљареал - Манчестер Сити
Атлетико - Баерн
Салцбург - Ливерпул
Интер - Ајакс
Спортинг - Јувентус
Челси - Лил
ПСЖ - Манчестер Јунајтед

Првите натпревари ќе се играат на 15/16 и 22/23 февруари, додека реваншите се закажани за 8/9 и 15/16 март. Потоа на 18 март ќе следува жрепка за останатиот дел од сезоната.

реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more

Фудбал

По скоро две децении, Абрамович се збогува од Челси

Read more

Клоп пред финалето во Лигата на шампиони: Ќе играме и за Украина

Read more

Бајрами останува на клупата на Македонија ЃП до 2024

Read more

Кој ќе биде жртвеното јагне на Барселона за да дојде Левандовски?

Read more
 

Спорт

Македонските одбојкари поразени во пет сета на гостувањето во Романија

Читај повеќе

По скоро две децении, Абрамович се збогува од Челси

Читај повеќе

Клоп пред финалето во Лигата на шампиони: Ќе играме и за Украина

Читај повеќе

Томиќ го предизвика Кирјос на тениски дуел за 1 милион долари, Кирјос одби

Читај повеќе
  • play_arrow

Руски ММА борач нокаутира двајца ривали потешки 226 килограми од него

Читај повеќе

Бајрами останува на клупата на Македонија ЃП до 2024

Читај повеќе
  • play_arrow

Тенисерка фрли рекет во публика и расплака дете, светот шокиран од потегот на Ролан Гарос

Читај повеќе

Кој ќе биде жртвеното јагне на Барселона за да дојде Левандовски?

Читај повеќе
  • play_arrow

Голден Стејт се пласираa во финалето, на Далас не му помогна ни одличниот Дончиќ

Читај повеќе