Луис Хамилтон доаѓа во Fortnite

Играта „Fortnite“ станува побогата за уште една голема ѕвезда, а тоа е седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон.

Станува збор за скин од колекцијата „Icon Series“, во која претходно се појавија кошаркарот Леброн Џејмс, фудбалерот Нејмар и пејачката Аријана Гранде.

„Fortnite“ сега се здружува со Хамилтон кој се појавува во две верзии во игрицата кои одговараат на неговиот храбар и авантуристички стил.

Remote video URL

Британскиот возач во трејлерот за скинот се појави во неговата карактеристична облека, додека беџовите на Мерцедес никаде ги нема. Заедно со ликот на Хамилтон е и неговото куче Роско, кое е исклучително популарно на Instagram, каде има речиси милион обожаватели.

реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Левица: Никој не се грижи за бегалците од конфликтот во 2001 година

Read more

Гејминг

Избрани најдобрите видеоигри за 2023 година

Read more

Објавен трејлерот за GTA 6: Познати се првите детали, ќе пристигне во 2025 година

Read more

Сонот на гејмерите, лесно може да стане јаве!

Read more

Луис Хамилтон доаѓа во Fortnite

Read more
 

Гик

Една од најсјајните ѕвезди ќе исчезне од небото за кратко време

Читај повеќе
  • play_arrow

Избрани најдобрите видеоигри за 2023 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Американците сега го имаат Roadrunner, убиецот на дронови

Читај повеќе

Нов тест на крвта открива кои органи стареат најбрзо

Читај повеќе
  • play_arrow

Кое е најгледаното видео на TikTok во 2023 година?

Читај повеќе

Honor ќе претстави три Magic6 флегшип телефони

Читај повеќе

Strava овозможи праќање на приватни пораки помеѓу корисниците

Читај повеќе

Порно сајтовите воведуваат големи промени за корисниците

Читај повеќе
  • filter

Претставен смартфонот OnePlus 12, основниот модел чини 610 долари

Читај повеќе