Лукаку го однесе целиот тим на суши

Белгиецот синоќа ги собрал сите соиграчи и ги однел во јапонски ресторан за да им се заблагодари за тоа како го прифатиле во тимот.

Се чини Денот на благодарноста во Интер стигна порано. Благодарение на Ромелу Лукаку кој средата вечер им ја посвети на неговите нови соиграчи, собирајќи ги во елитен јапонски ресторан во Милано на позната улица Семпјоне.

Нормално, сметката на крајот ја платил Белгиецот.

Дел од амбиентот преку стори на Instagram сподели Антонио Кандрева, а во две видеа се гледа како Лукаку држи говор и им се заблагодарува на соиграчите.

„Фала ви на сите што сте тука. Многу сум среќен што сум со вас. Ви благодарам за помошта што ми ја пружате, оваа група е посебна“, рече Белгиецот на малку смешен италијански што предизвика и смеа помеѓу присутните.

Не е првпат играчите на Интер заеднички да отидат на вечера. Тоа го прават често уште генерации наназад. Но, за новакот Лукаку ова е прво вакво искуство.

Лукаку завчера против Бреша го постигна својот гол број 7 во дресот на Интер каде дојде на почетокот од август за 65 милиони евра од редовите на Манчестер Јунајтед.

Двете видеа можете да ги погледнете на Instagram профилот на Кандрева доколку кликнете тука. Но, побрзајте, ставени се синоќа и како и секои стори, нема вечно да траат.

реклама

10 август 1913, Со Букурешкиот договор била поделена Македонија

Read more

Забрзано опаѓа бројот на заразени во Шведска, епидемиолозите не знаат точно зошто

Read more

Голема експлозија и во Русија

Read more

Македонски државјанин тешко повреден во сообраќајка во Албанија

Read more

Фудбал

Кои се седумте фудбалери со нула голови сезонава?

Read more

Интер по десет години во полуфинале на европско натпреварување

Read more

Арсенал дава 18 милиони фунти за да се ослободи од Озил

Read more

Откако го пропушти Санчо, Јунајтед ќе го брка Даглас Коста

Read more

Спорт

  • play_arrow

Кои се седумте фудбалери со нула голови сезонава?

Читај повеќе

Интер по десет години во полуфинале на европско натпреварување

Читај повеќе

Арсенал дава 18 милиони фунти за да се ослободи од Озил

Читај повеќе

Надал: Ги почитувам тенисерите кои решија да играат на УС Опен, можеби им требаат пари

Читај повеќе

Откако го пропушти Санчо, Јунајтед ќе го брка Даглас Коста

Читај повеќе
  • filter

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Читај повеќе

Солскјер: Лига Европа е топ за младите играчи

Читај повеќе

Атлетико откри кои се заразените играчи, тимот сепак ќе игра во Лисабон

Читај повеќе

Фоланд: Не се плашиме, можеме да го исфрлиме Интер

Читај повеќе