Лукаку на квиз се сопна на Дедо Мраз и Алексис Санчес

И овие новогодишни празници Интер се обидува да ги развесели своите симпатизери со симпатични видеа. Сега се решија фудбалерите да ги стават на квиз, а првата жртва е Ромелу Лукаку.

Белгиецот седна на „жешкото“ столче и одговараше на „тешки“ прашања. Покажа дека знае нешто од историјата на Интер погодувајќи за Хавиер Занети и Диего Милито.

Најмногу промашувања имаше кај новогодишните прашања. Не знае каде е измислен божиќниот колач панетоне, не знае каде живее Дедо Мраз, ниту пак како се вика неговиот најпознат Ирвас.

Не му беше чудно што не ги знаеше тие одговори, но затоа многу се зачуди кога го промаши прашањето „Кој во тимот има најмногу следбеници на Instagram?“ на кое Лукаку беше убеден дека одговорот е токму тој самиот. Но, не за џабе неговиот соиграч Алексис Санчес го нарекуваат „Instagram maravilla“ (Инстаграм чудо). Чилеанецот има дури 10,2 милиони следбеници.

На крајот Лукаку сепак имаше повеќе погодоци отколку утки.

реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Поради стечајот на Еуростандард банка од денеска АД „Пошта“ не може да ги обезбеди финансиските услуги

Read more

Франција со воено присуство се вмешува во грчко-турскиот спор

Read more

Фудбал

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Read more

Сити испрати понуда за Кулибали

Read more

Пирло сака да го донесе Џеко во Јувентус

Read more

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Read more

Спорт

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Читај повеќе

Сити испрати понуда за Кулибали

Читај повеќе

Пирло сака да го донесе Џеко во Јувентус

Читај повеќе
  • play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Читај повеќе

Формирани двојките за првото коло од НБА плејофот на Истокот

Читај повеќе
  • play_arrow

ПСЖ за три минути стигна до полуфиналето

Читај повеќе

Болидот на Фетел ќе добие нова шасија за шпанското Гран при

Читај повеќе
  • filter

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Читај повеќе

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Читај повеќе