Живот

play_arrow

Како никогаш да не бидете здодевен соговорник?

Charisma On Command продолжува со одличните совети за самонапредување и градење на вашите социјални вештини преку реални примери.
Read more

Anonymous се реактивираат, ќе ги разоткриваат злосторствата на полицијата

Убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд ја поттикна хакерската група Anonymous повторно да се активира ветувајќи дека ќе открие бројни злосторства извршени од полицијата во Минеаполис.
Read more
filter

Почина славниот современ уметник Христо

Христо, светски познатиот современ уметник со бугарско потекло, кој поголемиот дел од животот работеше во САД, почина на 84 години во неговиот дом во Њујорк.
Read more

Што вели науката за бебињата родени во јуни?

Ако вашето дете е родено во шестиот месец од годината, тогаш веќе знаете дека јунските бебиња се дружељубиви, шармантни и креативни.
Read more
play_arrow

Тајсон ја откри тајната за „новата младост“: Не е сè во исхраната и вежбањето

Легендарниот Мајк Тајсон неодамна ги одушеви обожавателите со снимки на кои покажува дека е во одлична форма поради што многумина се надеваат дека, од хуманитарни причини, повторно би влегол во ринг.
Read more
filter

Жители на Амстердам: Градот е почист и потивок без туристите

Откако нема туристи, градот е почист и потивок, велат жителите на Амстердам.
Read more

Принц Вилијам: Здравствените работници не треба да ги нарекуваме „херои“

Принцот Вилијам предупреди за опасноста по менталното здравје на медицинските работници во Велика Британија кои луѓето ги нарекуваат „херои“.
Read more

Патување во пандемија: Кои земји бараат негативен тест и карантин, а кои не?

Земјите во регионот и ширум Европа работат на отворање на границите и имаат различни ставови во врска со влезот на странски граѓани преку нивните граници.
Read more

Хороскопски знаци кои важат за најголеми одмаздници

Раскинувањето на врската не е пријатна за никого, но многумина го прифаќаат крајот на врската и продолжуваат понатаму. Но, постојат и луѓе кои ако се емотивно повредени, ќе направат сè за да се одмаздат.
Read more

Грција се надева на „глампинг“ – тренд што ќе го спаси туризмот

Грција презема чекори како да ја регулира туристичката услуга „глампинг“  - популарен тренд што се однесува на „гламурозно кампување“, со оглед на тоа дека овој концепт станува сѐ попопуларен во земјата.
Read more

Дали вашата професија спаѓа меѓу најстресните?

Без разлика дали работите во канцеларија или бутик, секоја професија има влијание на вашето ментално здравје.
Read more

Чилеанка на 111 години го победи COVID-19

Жена од Чиле го победи коронавирусот на 111-годишна возраст, пренесуваат тамошните медиуми.
Read more
реклама

90 проценти од новозаболените во Скопје потекнуваат од 15 фамилии

Read more

Мухамед Зекири со сопругата и ќерката се хоспитализирани со COVID-19

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Над 110 нови случаи на COVID-19, најмногу во еден ден досега

Read more