Магазин

play_arrow

Четири лесни рецепти за торта со јаболка

Во новото видео на The Cooking Foodie ќе ви покажат 4 одлични рецепти за торта со јаболка. Сочно, вкусно, брзо и лесно.  Погледнете го видеото.
Read more
play_arrow

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Во оваа видео компилација ќе погледнете 30 селфи фотографии направени во вистинскиот момент, но се екстремно опасни.
Read more

Седум особини кои покажуваат дека сте натпросечно интелигентни

Листа од истражувања објавена на Business Insider покажа кои особини се поврзани со повисокото ниво на интелигенција, за разлика од просечното.
Read more

Сите паѓаат на нивниот шарм: Сè што треба да знаете за жената Вага

Жената родена во овој хороскопски знак е олицетворение на совршенство, рамнотежа, беспрекорност и харизматичност. Вагите се социјализираат и имаат дарба за комуникација па сакаат да бидат опкружени со нивното семејство и пријателите.
Read more
play_arrow

Како да го зајакнете имунитетот на природен начин?

Имунолошкиот систем на човекот е сочинет од различни сегменти и е задолжен да се бори против микробите и бактериите на кои секојдневно сме изложени. Во овој период треба особено да внимаваме и да се грижиме за нашето здравје.
Read more

Предлог за ручек: Пилешко со сусам и соја сос

Предлог што да зготвите за денешниот ручек.
Read more
play_arrow

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Експертите од Gravity Transformation - Fat Loss Experts повторно имаат информативно видео со научно поткрепени факти, овојпат во врска со исхраната кога билдате мускули.
Read more

Во кое годишно време имаме најсилен сексуален нагон?

Годишните времиња и нивната промена влијаат на сите аспекти на нашето живеење, вклучувајќи го и сексуалниот нагон.
Read more
play_arrow

Кијану Ривс меѓу кадифени мечиња е сѐ што треба да видите денес на интернет

Кијану Ривс е еден од најомилените луѓе во светот и со право ја носи титулата „дечко на интернетот“.
Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Венец со спанаќ и лук

Кренете ги вашите пекарски вештини на следното ниво. За вистинско кулинарско уживање за сите сетила, направете го овој прекрасен венец со спанаќ и лук. Изгледа совршено, а вкусот е посебно доживување.
Read more

Психолошки тест на личноста според Фројд: Направете го за само неколку минути

Зигмунд Фројд е еден од најценетите, но и најконтроверзни научници на 20-тиот век.
Read more
play_arrow

Осум знаци дека пиете премногу кафе

Не можете без вашето утринско кафе? Ви треба за да ве разбуди? Тоа е само едно кафе? Но, дали по него пиете уште неколку и тие ви се премногу?
Read more
реклама

Седум особини кои покажуваат дека сте натпросечно интелигентни

Read more

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Read more

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more

Дали Швеѓаните го победија коронавирусот со нивната стратегија?

Read more