Марс влезе во Бик: Промена на работа, продавање недвижнини

Астрологијата открива што носи Марс во Бик од 10 јуни до 21 јули 2024 година.

Планетата на идниот јазол во Овен го започна своето движење во знакот Бик, во кој се наоѓа Уран. Тоа значи дека, според хороскопот, може да се случи изненадување во животот на секој човек! Марс е планетата која во 2024 година ги одредува настаните поврзани со кармата на секој човек, бидејќи тој е диспозитор на идниот јазол во Овен.

Секој транзит на оваа планета во одреден знак ја нагласува оваа област, така што од 10 јуни многу работи можат да ви ја променат перспективата. Ако сте биле зафатени со остварување на вашите лични цели речиси цел мај и дел од јуни, можеби сте биле прилично себични со вашите потреби. Тогаш Марс ќе ве натера добро да размислите за финансиите и самодовербата.

Што може да се случи додека Марс е во Бик?

Марс ќе помине низ Бик од 10 јуни до 21 јули, а најважниот период на неговиот транзит е спојот со Уран од 14 до 18 јули 2024 година. Тие денови има големи шанси за драматичен настан поврзан со потрошувачката или однесувањето на одредена личност. Не смееме да заборавиме дека Марс значи одредена личност за секој човек, а таа личност може да направи нешто важно за вас некаде кон средината на јули. Ако сега барате работа, тогаш може да се појави личност која ќе ви ја понуди. Може да се однесува на областа на информатичката технологија и онлајн проекти.

Интересно е што во истите тие денови Сонцето ќе биде во тригон со Марс и Уран од знакот Рак, што може да донесе акцент на недвижностите и семејните прашања. На пример, вашиот партнер може да ви понуди да живеете заедно или може да имате машки купувач на вашиот дом. Во секој случај, сè што ќе се случи ќе има прилично ненадеен развој на настаните, дури и тешко да се предвиди, бидејќи во аспектот учествува планетата Уран, која носи ненадејни ситуации.

Конјункција на Марс и Уран

На подлабоко ниво, на 16 јули 2024 година, сите ќе сакаме да скокнеме напред и да еволуираме во попросперитетна иднина. Марс е волја, а Уран е духовен развој. Заедно, овие планети ќе ја донесат енергијата на создавањето, но ќе поминат низ некаква авантура. На пример, одеднаш ќе се вклопите во патување до некоја далечна дестинација или можеби ќе ја напуштите работата и целосно ќе ја промените кариерата.

Негативно значење на Марс во Бик

Со овој транзит се поврзуваат и ненадејни и непромислени постапки - може почесто да се кршат садови или некој да се однесува прилично грубо кон вас. Важно е да бидете внимателни со струјата и апаратите за домаќинство, како и да се чувате од импулсивни реакции.

Тагови
реклама

Таравари именува нови директори на неколку здравствени установи

Read more

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Како по природен пат да го намалите лошиот холестерол?

Read more

Тајсон: Зависник сум, повеќе би сакал да живеам краток живот во слава, отколку долг живот во „мрак“

Read more

Живот

Полната Месечина на 21 јули носи турбуленции: Кој хороскопски знак ќе „пукне“?

Read more

Дали родителскиот инстинкт кај човекот е вроден?

Read more

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Како да ги избегнете штетните последици од користењето клима-уред?

Read more
 

Магазин

Како по природен пат да го намалите лошиот холестерол?

Читај повеќе

Полната Месечина на 21 јули носи турбуленции: Кој хороскопски знак ќе „пукне“?

Читај повеќе

Жените кои работат во ноќни смени се изложени на поголем ризик од канцер

Читај повеќе

Дали родителскиот инстинкт кај човекот е вроден?

Читај повеќе

Кардиолог објасни како телото страда при екстремни жештини

Читај повеќе
  • play_arrow

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Читај повеќе

Редовниот секс го подобрува помнењето

Читај повеќе

Како да ги избегнете штетните последици од користењето клима-уред?

Читај повеќе

Лекови кои предизвикуваат алергиска реакција кога сте изложени на сонце

Читај повеќе