Маск го спореди новиот директор на Twitter со Сталин во бизарно меме

Илон Маск се потсмеа со новиот директор на Twitter, објавувајќи бизарно меме со стара фотографија од Јосиф Сталин.

Откако Џек Дорси, првиот човек на Twitter, поднесе оставка од позицијата, Маск со посебен твит ја прослави веста. Објави фотографија која се состои од две слики, на едната е новиот директор на Twitter, Параџ Агравал, до фотошопиран лик на Џек Дорси, додека во другата поранешниот директор е отстранет.

Оригиналната фотографија ги прикажува Јосиф Сталин и директорот на советската тајна полиција Николај Јежов, фотографиран десно од Сталин. Неколку години подоцна, Сталин одлучил да го отстрани Јежов од фотографијата и истата е фотошопирана на местото каде стоел Јежов.

Што сака Маск да каже со споделувањето на оваа фотографија?

Првичниот заклучок е дека е видливо среќен што Дорси повеќе не е дел од Twitter, пишува Independent.

URL
реклама

Секс во бременост: Дали е безбеден за бебето и кои пози и се најудобни на жената?

Read more

Ситуации и места каде што е најлесно да се заразите со омикрон

Read more

Зеленчук што дебелее: Ако сте на диета, внимателно колку го јадете

Read more

IQ мапа: Кој е поглуп, а кој попаметен од Македонците во Европа?

Read more

Интернет

Најплатениот јутјубер заработи повеќе од Меси и Ѓоковиќ во 2021

Read more

Кое е првото видео на YouTube со повеќе од 10 милијарди прегледи?

Read more

Топ 10 торент сајтови за 2022 година

Read more

Кина поставува светски рекорд - 6G далеку побрза од 5G

Read more
 

Гик

Почна првиот археолошки експеримент во вселената

Читај повеќе

Нов проблем во напорите човекот да стапне на Марс

Читај повеќе

Неверојатен нов фосил можеби е решение за мистеријата на Дарвин

Читај повеќе

Откриен нов вид жаба и именуван по Грета Тунберг

Читај повеќе

Xbox One официјално згасна

Читај повеќе

Израелска студија: Четврта доза вакцина - недоволно добра против омикрон

Читај повеќе

Поради климатските промени поларните мечки ја напуштаат Алјаска и се движат кон Русија

Читај повеќе

Google ја тестира функцијата Smart Downloads за YouTube на Android

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдеталната 3D мапа од вселената прикажува 7,5 милиони галаксии

Читај повеќе