Илон Маск

Илон Маск продава акции од Tesla од страв да не мора да го купи Twitter

Извршниот директор на Tesla, Илон Маск, продаде 7,9 милиони акции на Tesla во последните денови, а од продажбата заработи 6,9 милијарди долари.
Read more

Зошто Илон Маск лансира илјадници сателити во орбитата?

Компанијата на Илон Маск SpaceX лансираше илјадници сателити во орбитата. Многумина велат дека ги виделе на небото.
Read more

Илон Маск: Зошто не се обелоденува списокот со клиенти на Џефри Епстин?

Илон Маск го нападна Министерството за правда затоа што не ја „протекува“ листата на клиенти на Џефри Епстин и Гислејн Максвел.
Read more

Маск: Имам лошо чувство за економијата

Извршниот директор на Tesla, Илон Маск, има „супер лошо чувство“ за економијата и сака да укине околу 10 отсто од работните места во компанијата за електрични автомобили.
Read more

Мајката на Илон Маск стана најстариот модел на Sports Illustrated

Мајката на милијардерот Илон Маск е прогласена за најстара жена која се има најдено на насловната страница на славното списание Sports Illustrated и тоа секако, во костим за капење.
Read more

Илон Маск ќе плати 11 милијарди долари данок

Илон Маск, најбогатиот човек во светот, на Twitter објави дека годинава ќе плати 11 милијарди долари данок, пренесе BBC.
Read more

Маск го спореди новиот директор на Twitter со Сталин во бизарно меме

Илон Маск се потсмеа со новиот директор на Twitter, објавувајќи бизарно меме со стара фотографија од Јосиф Сталин.
Read more
play_arrow
filter

Пристигна Tesla Model S Plaid со над 1.000 коњски сили

Првите примероци на врвната верзија на лимузината на Tesla стигнаа до нивните сопственици.
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Необичен знак за недостаток на витамин Б12

Read more