Мбапе: Ливерпул е како машина

Француското чудо е импресиониран од „Црвените“ на Јирген Клоп кои според него прекинатава сезона ја одиграле како машинерија.

Она што порано го велеа за германската репрезентација, сега го велат за Ливерпул. А штом такви зборови доаѓаат од вонсериски играч како Килјан Мбапе, тогаш мора да е навистина така.

„Сезонава Ливерпул беа како машина во Премиер лигата. Тие направија победувањето да изгледа едноставно, но вистината е дека тоа никогаш не е лесно. Натпревари какви што тие играа не се остваруваат туку така“, вели Мбапе за Тhe Mirror.

Францускиот репрезентативец беше запрашан да даде негово мислење за лидерот на Премиер лигата, а тој имаше само пофални зборови.

„За да се биде толку немилосрден колку што беа тие потребна е многу напорна работа за време на тренинзите како и да се има многу добар тренер“, смета Килјан.

Ливерпул сезонава доминираше во Англија и да не беше прекинот веќе одамна ќе ја прославеше титулата, прва по точно 30 години.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Сабота и недела неработни, породилно отсуство 1 година и зголемување на минималната плата, бара ССМ

Read more

Италија забрани влез од 13 земји

Read more

Фудбал

Направена жрепката и за Лига Европа

Read more

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Read more

Златан: Ибра не е играч за Лига Европа

Read more

Нов кикс на Интер, го загуби 3. место

Read more

Спорт

Направена жрепката и за Лига Европа

Читај повеќе

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Читај повеќе

Златан: Ибра не е играч за Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов кикс на Интер, го загуби 3. место

Читај повеќе
  • play_arrow

„Ѓаволите“ не запираат, на бод се од ЛШ

Читај повеќе

Иднината на ВАР е во рацете на Колина

Читај повеќе

Имобиле: Лацио не е повеќе ист

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 14 години од инцидентот Матераци - Зидан

Читај повеќе

Михајловиќ против Sky: Ниту збор за Болоња, личите на канал на Интер

Читај повеќе