Ливерпул

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Нема службена победа за тимот на Јирген Клоп откако ФА одлучи неодиграниот натпревар да го закаже за наредниот четврток.
Read more
15 април 1989, трагедијата на „Хилсборо“
filter

15 април 1989, трагедијата на „Хилсборо“

Во пресрет на полуфиналната пресметка помеѓу Ливерпул и Нотингем Форест во ФА купот, се урнал дел од трибината на стадионот „Хилсборо“ во Шефилд на која биле навивачите на „Црвените“ при што загинале 96 лица.
Read more

Клоп: Лошиот напад е наш заштитен знак сезонава

Ливерпул синоќа одигра без голови на реваншот со Реал Мадрид и не успеа да ја надокнади негативата. Според германскиот стратег, елиминацијата е поради потфрлувањето на првиот натпревар.
Read more
play_arrow

ПСЖ ја исфрли Барса, Ливерпул сигурен

Новите два четвртфиналисти се тимовите на ПСЖ и Ливерпул кои синоќа успешно ја одработија предноста од првите натпревари.
Read more

Колку е веројатно Џерард да го замени Клоп?

Очајната форма на Ливерпул и црната серија почна да подгрева шпекулации, а најинтересната е дека легендата Стивен Џерард ќе се врати на „Енфилд“.
Read more

Со новиот пораз и нов негативен рекорд за Ливерпул

„Црвените“ се прв актуелен премиерлигашки шампион кој загубил 5 натпревари во низа на домашен терен.
Read more
klop.jpg

Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп зборуваше за плановите за трансфери на клубот за летото 2021 година.
Read more
play_arrow

Клоп: Се очекуваше наш нов кикс, не го дозволивме тоа

Стратегот на Ливерпул е задоволен од победата на гостувањето кај Лајпциг и тоа што неговиот тим не потклекна како што се предвидуваше.
Read more

Клоп ги отфрли гласините дека е заситен од Ливерпул

Викендов се раширија гласини дека Јирген Клоп е презаситен од фудбал и дека ќе си замине од Ливерпул за да направи пауза откако тимот запиша трет пораз во низа.
Read more

Клоп: Ливерпул е во чудна ситуација, ќе биде сензација ако го освоиме трофејот

Во пресрет на денешното дерби со Манчестер Сити, тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп го сподели своето мислење за ситуацијата во која се наоѓа неговиот тим.
Read more
play_arrow

Ливерпул нема постигнато гол на три последователни домашни натпревари

Бранителот на шампионскиот трофеј во Премиер лигата, тимот на Ливерпул синоќа загуби од Брајтон со 1:0 во натпреварот од 22. коло. За „Црвените“ ова е трет натпревар во низа на „Енфилд“ како не постигнуваат гол.
Read more

Питер Крауч му се понуди на Клоп како дефанзивец

Пензионираниот голгетер чека повик од Јирген Клоп откако Ливерпул зимава не донесе ниту едно засилување во одбраната, а тројца се во аут поради повреда.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more